Beograđanke slavile u Loznici

Rukometašice ORK Loznica poražene su na svom terenu od lidera ekipe Beograd sa 25:36 (9:18), u petom kolu Prve ženske rukometne lige Centar.

Igra je bila ravnopravna, ekipe su se smenjivale u vođstvu, sve do 18. minuta i rezultata -8:8. Usledila je bolja i efikasnija igra gošći koje su do odmora stekle prednost od devet golova viška -  18:9.

U nastavku su održavale prednost i zasluženo ostvarile novu petu pobedu u nizu.

Beograd i Mladi radnik su u vrhu sa maksimalnim učinkom, dok je Loznica na sedmom mestu sa dve pobede i tri poraza.

Najefikasnija je bila kapiten Loznice Jasmina Simić sa 14 golova, ali ni to nije bilo dovoljno a uspeh njene ekipe. Milica Samardžić postigla je četiri gola.

U pobedničkoj ekipi Grujić i Ilić postigle su po pet, dok su Petrović, Paruševa i Rogulja postigle po četiri gola.

Loznica u narednom kolu gostuje u Šapcu ekipi Medicinar dva.

ORK Loznica-  RK Beograd 25:36 (9:18)

Dvorana Lagator. Gledalaca 100. Sudije: Aleksandra Milošević, Milica Dondić.

Sedmerci: ORK Loznica 4 (3) RK Beograd 5(4).  Isključenja: ORK Loznica 14 minuta, RK Beograd 16 minuta.

ORK Loznica: Grgić N. 1, Krstić V., Tešić M., Kuljanin A. 1, Vasić Ž. 3 (1), Ćosić N., Popović J., Gligorić S., Oljačić T., Polić K,. Simić J. (K) 14 (1), Samadržić M. 4 (1), Petrić E. 1, Vasiljević M. 1 i Tešić V.

RK Beograd: Ilić M. 5, Erić M., Pap M. 2 (1), Petrović A. 4, Mitrovski M., Grujić I. (K) 5, Paruševa A. 4 (1), Mitrović D. 3, Janković A. 3, Rogulja V. 4 (1), Kalupović I. 1, Marinković J. 1, Savić A., Bahun M., Živković T. 1 i Đuran I. 3 (1).