Čas fudbala na "Čairu"

U okviru 14. kola Superlige Srbije, danas na “Čairu” u Nišu, niški Radnički je ubedljivo savladao šabačku Mačvu rezultatom 3:0. Golove za domaću ekipu su postigli Bondarenko u prvom i Ranđelović i Nikodijević u drugom poluvremenu. Ako za igru domaćih fudbalera u prvom poluvrmenu, možemo da budemo kritični, i kažemo da je to bilo jedno od slabijih izdanja Nišlija, onda za prikazano u drugom poluvrmenu možemo reći da je to bio pravi čas fudbala.

Početak utakmice je krenuo sa pehom domaćih i to po ko zna koji put. Povređen je Siniša Babić pa je umesto njega na teren, već u 15. minutu, morao Marko Mrkić. Da potsetimo, u prošlom kolu na Banjici, već nakon desetak minuta igre sa terena je morao Caki Stojanović, a ne tako davno slične situacije su bile, u dva uzastopna kola, sa golmanima Živković i Bulajićem.

Radnički je poveo golom Bondarenka u 20. minutu. Drinčić je izveo korner sa leve strane, uputio loptu na drugu stativu, gde je spremno dočekao ukrajinski internacionalac i spretno ubacio u mrežu golmana Puletića.

Samo tri miniuta kasnije, gosti su mogli do izjednačenja. Brza kontra i odličan centaršut Gemovića nije iskoristio Gigić koji je za malo bio neprecizan.

Drugo poluvreme je počelo visokim presingom domaćih fudbalera, pa su gostujući fudbaleri teškom mukom uspevali da iznesu loptu iz svog kaznenog prostora. Za neki smisleniji napad i prenošenje igre na polovini Radničkog fudbaleri Mačve nisu nalazili rešenje.

Zapretili su domaći najpre preko Ranđelovića u 49. minutu, koji iskosa šutirao i dobro zagrejao dlanove šabačkog golmana, mada je možda imao i bolje rešenje jer su Haskić i Mrkić bili u izglednijoj poziciji od njega na nekih sedam-osam metara od gola.

Igrao se 65. minut kada je Adamović izveo slobodan udarac za goste. Šutirao je odlično, lopta je išla u sam gornji desni ugao golmana Ristića, ali golman domaćih fenomenalnom intervencijom otklonio opasnost po svoj gol.

Nakon toga je krenula nova ofanziva domaćeg tima koja je rezultirala odličnim šutevima, sa distance, Stankovića, Ranđelovića, a u 68. minutu i novim vođstvom. Drinčić i Haskić su izigrali srednjih red Mačve, nakon čega je usledio centaršut ka Ranđeloviću. Mladi napadač Nišlija je prihvatio loptu, prevario Mačvinog čuvara mreže i plasirao loptu u gol gostiju.

U 79. minutu je dosuđen slobodan udarac za Radnički, na dvadesetak metara od gola gostiju, iskosa sa desne strane. Očekivao se direktan uddarac na gol, ali se Drinčić ipak odlučio za centaršut, učinio je to perfektno, a Slađanu Nikodijeviću je ostala samo da se “pokloni” i zakuca glavom loptu u mrežu.

Niška publika je nakon ovog poteza, ovacijama nagradila Nikolu Drinčića, a iskreni da budemo, pošteno ih je zaslužio, prikazanom igrom i požrtvovanjem od prvog dana dolaska na “Čair”.

Nikola Drinčić - ovacije na "Čairu"

Najbolju priliku na meču gosti su imali u 83. minutu, kada je Dejan Babić pogodio prečku, a u nastavku akcije Pankov je sa same gol linije izbacio loptu u polje.

Do kraja meča videli smo još nekoliko pokušaja šuteva iz daljine Ranđelovića i Stankovića, ali se rezultat nije menjao.

U sledećem kolu, predstojećeg vikenda, Radnički će gostovati u Bačkoj Palanci.

RADNIČKI NIŠ : MAČVA 3:0 (1:0)
Stadion “Čair” Niš
Gledalaca oko 800
Sudije: Petar Piper, Nenad Kurčubić, Minić Srđan.
Strelci: - 1:0 u 20. Bondarenko, - 2:0 u 68. Ranđelović, - 3:0 u 79. Nikodijević.
Žuti kartoni: Crnomarković, Pankov (Radnički), Marković (Mačva)

RADNIČKI NIŠ: Ristić, Todorovski, Crnomarković, Pankov, Stanković, Drinčić, Bondarenko, Ranđelović, Noma (od 46. minuta Damnjanović), Babić (od 15. minuta Mrkić - od 64. minuta Nikodijević), Haskić

MAČVA: Puletić, Marković, Jovanović, Lazarević, Tošić, Ivić, Adamović, Gemović, Milosavljević, Jeremić (od 56. minuta Đoković - od 77. minuta Babić), Gigić.