Mudrinski doneo bod Čukaričkom u derbiju kola protiv Partizana

Mudrinski doneo bod Čukaričkom u derbiju kola protiv Partizana-OgnjenMudrinski-

Partizan je poveo posle prve šanse na meču, već u četvrtom minutu. Kapiten Čukaričkog Docić bespotrebno je vratio loptu unazad, pritom i pogrešio, a Rikardo je odmah proigrao Enakea, koji je preciznim udarcem savladao Belića – 0:1. Mogli su gosti da dupliraju prednost u 15. minutu, ali i minut kasnije.

Najpre je Janković iz slobodnog udarca sa 17 metara uzdrmao prečku, a potom je posle centaršuta sa leve strane Enake iz odlične pozicije, sa pet metara, promašio gol Čukaričkog. Preuzeo je potom Čukarički posed lopte, imao je i dve solidne šanse. Najpre u 19. minutu, Đorđević je šutirao sa 22-23 metra, izblokiran je, lopta je došla do Tedića, koji je pogodio saigrača.

Sedam minuta kasnije Bogosavac je dodao do Tedića, ovaj zakačio loptu nogom u padu, ali bilo je to preslabo za Stojkovića. U 41. minutu najbolja prilika za Čukarički u prvom poluvremenu, Bojić se između dvojice protivničkih igrača izborio za poziciju, potom šutirao sa nešto više od 20 metara, ali je lopta otišla za malo preko gola Stojkovića.

U trećem minutu nastavka još jedna šansa za Brđane, posle odličnog prodora Bogosavca, koji je dodao do Docića, kapiten domaćih je šutirao, ali je bio za malo neprecizan. Čekao je Partizan dugo na priliku, sve do 56. minuta. Tada je raspoloženi Enake prošao po desnoj strani i centrirao, a Rikardo je glavom šutirao, no uzdrmao je samo prečku gola Čukaričkog.

U istom minutu Puškarić je zbog povrede morao van igre, zamenio ga je Stefan Veličković. Igralo se potom uglavnom između dva šesnaesterca, sve do 77. minuta, kad je Partizan imao vrlo dobru priliku iz slobodnog udarca.

Ali, Enake je sa 25 metara šutirao snažno, za malo iznad prečke Belićevog gola. U 82. minutu izjednačenje. Stevanović je odlično prošao po desnoj strani, još bolje centrirao, a Mudrinski je fantastično zahvatio loptu nogom i matirao Stojkovića – 1:1.

Pet minuta kasnije mogao je da se proslavi Vidosavljević. Šutirao je najpre sa 16 metara Mudrinski, koji je izblokiran, lopta se odbila do Vidosavljevića, a najmlađi igrač na terenu je šutirao sa deset metara, ali Stojković je bio sjajan.

U 89. minutu još jedna odlična prilika za Čukarički, posle loše intervencije odbrane Partizana šutirao je Bogosavac, ali je Stojković još jednom spasao svoj tim. U prvom minutu nadoknade nova prilika za Vidosavljevića, koji je pokušao da plasira loptu gotovo sa ivice šesnaesterca, ali nije bio precizan.

Čukarički – Partizan 1:1 (0:1)

Strelci: Enake u 4, 1:1 – Mudrinski u 82. minutu.

Stadion na Banovom brdu. Gledalaca: 2.000. Sudija: Bojan Nikolić. Pomoćnici: Srđan Milutinović i Miloš Miškeljin. Žuti karton: Stojanović, Bogosavac, Mudrinski (Čukarički), Pantić (Partizan).

ČUKARIČKI: Belić, M. Stevanović, Šapić, Puškarić (od 58. Veličković), Bogosavac, Docić, Đorđević, Kajević (od 70. Vidosavljević), Bojić, Stojanović, Tedić (od 61. Mudrinski).

PARTIZAN: Stojković, N. R. Miletić, Marković, Valijente, Urošević, Zdjelar (od 86. Ivanović), Pantić (od 73. Smiljanić), Enake (od 84. Nikolić), Janković, Zakarić, Rikardo.