Težak poraz rukometašica Loznice

Rukometašice ORK Loznica ubedljivo su poražene na gostovanju Mladom radniku iz Radinca sa 26:39 (11:21), u četvrtom kolu Prve ženske rukometne lige Centar.
Domaće rukometašice ostvarile su četvrti vezani trijumf i bez poraza dele prvo mesto sa ekipom Beograd. Lozničanke sa po dve pobede i poraza su na sredini tabele.
Igračice Mladog radnika vodile su od samog početka meča i bez većih napora zabeležile su uverljivu pobedu.
ORK Loznica je u ovom meču nastupila bez dve najbolje igračice Jasmine Simić i Marije Pantić, pa je bilo teško očekivati bolji rezultat.
Trener Dragan Nikolić izjavio je za portal Srbija sport.net da je pobeda Mladog radnika zaslužena, mada je rezultat ipak previsok.
"Favoriti su za prvo mesto. Imaju iskusne i brze igračice, koje su dosta golova postigli iz kontranapada. Svakako da se osetio izostanak Jasmine Simić i Marije Pantić, a priliku sam pružio svim igračicama sa klupe", rekao je Nikolić.
Najbolja u pobedničkoj ekipi bila je Ninić sa devet postignutih golova. Filipović je dodala šest a Paločević pet.
U redovima Loznice najefikasnija Avramović sa devet golova, dok je Grgić upisala šest a Samardžić četiri pogotka.
Dosta su brze i iskusnije, napravile su dosta kontranapada. Favoriti su za prvo mesto. Nama nije igrala Jasmina Simic,Marija Pantic, a u igru su ulazile sve iz zapisnika pa je rezultat previsok, mada ne i nezasluzen.
ORK Loznica u narednom kolu dočekuje Beograd.
Mladi Radnik - ORK Loznica 39:26 (21:11)
Dvorana Smederevo. Sudije: Petko Dondić, Ognjen Lakićević
Sedmerci:  Mladi radnik 3 (1), ORK Loznica 5 (2). Isključenja: Mladi radnik 6 minuta, ORK Loznica 4 minuta.
Mladi radnik:  Mitrović S. (K), Ristić M. 3, Torbica N., Paločević I. 5, Vranić D. 2 (1), Đorđević B. 4, Ninić M. 4, Ninić N. 9, Savić J., Matić M., Filipović A. 6, Kojić M. 2 i Đorđević S. 4
ORK Loznica: Grgić N. 6, Krstić V., Kuljanin A. 2, Vasić Ž. 2 (1), Ćosić N., Popović J., Gligorić S., Dišić D., Polić K., Avramović S. (K) 9, Samardžić M. 4 (1), Petrić E. 3, Petrić H., Vasiljević M. i Tešić V.