Lavovi uspeli da "otkinu" bod lideru!

U subotu, 20.10.2018. u Bačkoj Palanci je odigrana utakmica 5. kola Super B lige Srbije grupa Sever-Centar, u kojoj je ekipa RK Lavovi BP dočekala lidera na tabeli i jedinu ekipu sa sve 4 pobede do sada, RK Vrbas Petrol iz Vrbasa. Kao što se i očekivalo, u sudaru dve prvoplasirane ekipe na tabeli, viđena je odlična i neizvesna utakmica, a Lavovi su zahvaljujući pogotku u poslednjim trenutcima meča, uspeli da ostanu neporaženi pred svojom publikom, a konačan rezultat je glasio RK Lavovi BP – RK Vrbas Petrol 29:29 (15:15).

Tokom čitavog prvog poluvremena ni jedna ni druga ekipa nisu uspevale da stvore prednost veću od jednog gola, a rezultat je najčešće bio nerešen. Lavovi su u prvom poluvremenu imali izuzetno slabu realizaciju sa igračem više, ali gosti to nisu uspeli u potpunosti da iskoriste, pa se na odmor odlazi sa nerešenim rezultatom. U drugom poluvremenu su gosti češće imali prednot, ali uglavnom minimalnu ili u nekoliko navrata od 2 gola razlike. Lavovi se nisu predavali i uspevali su da drže priključak, tako da je u finišu utakmice viđena prava drama na terenu. Na minut i po do kraja utakmice Lavovi preko raspoloženog Miloševića po ko zna koji put izjednačuju rezultat, ali vrlo ubrzo primaju gol, tako da se u poslednjih 40 sekundi ulazi sa minimalnom prednošću Vrbašana, ali i posedom lopte za Lavove. Gosti su se uspešno branili do 2 sekunde pre kraja, kada je junak utakmice Miloš Milošević iskoristio trenutak nepažnje gostujuće odbrane i uhvativši golmana gostiju na “krivoj nozi“ postavio konačan rezultat RK Lavovi BP – RK Vrbas Petrol 29:29.

U ekipi Lavova najefikasniji su bili Danilo Radović sa 8 i Miloš Milošević sa 6 pogodaka. Za igrača utakmice proglašen je dojučerašnji reprezentativac, igrač gostiju Uroš Elezović.

Na ovoj utakmici za Lavove su nastupali: Okuka 2, Grubor, Đurković 4, Milošević 6, Urošev, Mandić, Kozomora 3, Kosjer, Ćirović, Čupković 5, Radović 8, Prodanović, Agić, Jović, Porobić i Vujasinović 1. Na klupi su sedeli treneri Sudžum Dragan i Karanović Radovan.

Posle 5. kola vrh tabele je nepromenjen, Vrbašani su i dalje prvi, a Lavovi ih prate sa 2 boda zaostatka. Naredno kolo se igra tek za dve sedmice (zbog EHF nedelje) a Lavovi idu na još jedno izuzetno teško gostovanje ekipi iz gornjeg dela tabele RK Kolubari iz Lazarevca.

Mačva 29 : 29 Požarevac
Jugović 26 : 36 Proleter
SC Voždovac 2012 23 : 23 Crvenka
Jedinstvo 19 : 20 Morava
Loznica 22 : 29 Kolubara
Lavovi BP 29 : 29 Vrbas Petrol