Čukarički preokretom do pobede protiv mlade selekcije Francuske

Čukarički preokretom do pobede protiv mlade selekcije Francuske-MarkoŠarić,StefanŠapić-

Čukarički je slavio pobedu u prijateljskom meču igranom na terenu FSS-a u Staroj Pazovi protiv mlade selekcije Francuske (do 20 godina), posle preokreta u finišu meča. Imao je dosta muka trener Brđana Simo Krunić sa sastavom tima, s obzirom da mu nedostaju čak sedmorica igrača zbog reprezentativnih obaveza, pa je morao da se opredeli na neka iznuđena rešenja. Tako je Samjuel Ovusu ceo meč odigrao na poziciji levog beka, dok je u drugom poluvremenu Luka Stojanović bio štoper.

Šansu je dobilo i nekoliko momaka koji su od početka sezone uglavnom bili rezervisti, a upravo je golovima Šarića i Šapića Čukarički došao do pobede. Bio je to vrlo kvalitetan meč, iako prijateljski vrlo žustar u pojedinim trenucima. Francuzi su u prvom poluvremenu imali posed lopte, ali su mnogo bolje šanse bile pred njihovim golom.

Već u petom minutu raspoloženi Bojić je izašao sam ispred golmana Trikolora, ali je bio lošiji u završnici, nije baš najbolje zahvatio loptu. Četiri minuta kasnije slična situacija u šesnaestercu Čukaričkog, Belić skinuo zicer Adliju posle šuta sa 15 metara. Na novu priliku čekalo se do 23. minuta, kad je borbeni Veličković dodao do Bojića, ovaj je proigrao Šarića, a mladi napadač Čukaričkog je šutirao, no Dijuf je odbranio.

Mogao je u 38. minutu Bojić mnogo bolje da reaguje, kad je na desetak metara natrčao na odbitak, ali je promašio loptu iz izgledne pozicije. Samo minut kasnije isti igrač je imao dobru šansu, ali je suviše oklevao, kad se odlučio za udarac bilo je prekasno, izblokirao ga je jedan protivnički igrač. Posle kornera u narednoj akciji umalo je Ndička zatresao sopstvenu mrežu, golman Dijuf bio na oprezu.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu Trikolori su imali u prvom minutu nadoknade, Todibo je raspalio po lopti sa skoro 25 metara, ona je pogodila prečku, a potom je odlično reagovao Belić.

Trenutak dekoncentracije, verovatno i igranje na neprirodnoj poziciji, uzrokovalo je da Ovusu načini bespotreban jedanaesterac startom sa leđa na Adliju, u poziciji kad Francuz već nije mogao ništa da učini. Matondo je u 50. minutu bio nepogrešiv sa bele tačke – 0:1.

Nije Čukarički klonuo duhom, naprotiv. Već pet minuta kasnije imao je novu priliku, opet preko agilnog Bojića, koji je prelepo “promešao” odbranu rivala, pokušao potom sa desetak metara da plasira loptu, bio je za malo neprecizan. Mogli su možda Francuzi da dupliraju vođstvo, ali je Belić skinuo još jedan zicer, ovoga puta Pinteru.

Tri minuta kasnije Belić je mesto na terenu ustupio Mićoviću. Šansa iz 71. minuta Čukaričkog kao da je nagovestila preokret. Veličković je odlično centrirao, ali su Belaković i Bojić u skoku zasmetali jedan drugom. Ipak, četiri minuta kasnije izjednačenje. Belaković je odlično prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac, pronašao Šarića, ovaj je imao vremena da primiri loptu i rutinski savlada Dijufa – 1:1.

Mogao je Belaković, koji je u finišu meča bio odličan, da donese preokret u 79. minutu, ponovo je iskosa sa leve strane ušao u šesnaesterac i šutirao, ali snažno i neprecizno. No, minut kasnije Čukarički je postigao i drugi gol. Birmančević je centrirao sa desne strane, a visoki štoper Šapić je glavom zakucao loptu u mrežu Francuza iz neposredne blizine – 2:1.

Do kraja meča imali su Brđani još jednu priliku, Bojić je proigrao Veličkovića, a desni bek belo-crnih je prelepo “zalomio” rivala i šutirao, ali pravo u golmana. Nedugo potom sudija je odsvirao kraj susreta. Naredni meč Čukarički će igrati protiv Vojvodine, u petak (17,30 časova) u okviru 12. kola Super lige, na Banovom brdu.

Čukarički – Francuska (mladi) 2:1 (0:0)

Strelci: 0:1 – Matondo u 50. iz jedanaesterca, 1:1 – Šarić u 75, 2:1 – Šapić u 80. minutu. Trener: SC FSS u Staroj Pazovi. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Marković. Žuti kartoni: Kiso (Čukarički), Guendozi (Francuska).

ČUKARIČKI: Belić (od 63. Mićović), Veličković, Puškarić (od 46. Birmančević), Šapić, Ovusu, Kiso, Belaković, Aleksić, Bojić, Šarić, Mudrinski (od 46. Stojanović).

FRANCUSKA: Dijuf, Sar, Ndička, Koca, Basila, Todibo (od 71. Kuizon), Geunduzi, Berned (od 46. Sisoko), Matondo (od 71. Kuon), Pinter, Adli.