Kopitović doneo bod Čukaričkom u Kruševcu protiv Napretka

Kopitović doneo bod Čukaričkom u Kruševcu protiv Napretka-BorisKopitović-

Napredak – Čukarički 1:1 (1:0)

Strelci: Boranijašević u 45+1, 1:1 – Kopitović u 77. minutu.

Stadion: “Mladost” u Kruševcu. Gledalaca: oko 1.500. Sudija: Novak Simović. Pomoćnici: Dejan Petrović i Darko Savović. Žuti kartoni: M. Stevanović, Kopitović (Čukarički), Ostojić, Kostić (Napredak).

NAPREDAK: Ni. Petrović, Kostić, Eskić, Alivodić (od 85. Rušević), Vulić (od 63. Baha), Vukanović, Veškovac (od 23. Marinković), Boranijašević, Ostojić, Ne. Petrović, Endijae.

ČUKARIČKI: N. Stevanović, M. Stevanović, Kopitović, Puškarić, Bogosavac, Docić, Đorđević (od 60. Bojić), Birmančević (od 40. Zorić), Stojanović, Ovusu, Mudrinski (od 75. Tedić).

Imao je Čukarički posed lopte, ali su prve dve prilike imali Kruševljani, i to posle grešaka belo-crnih. Prvu, u 12. minutu posle greške Docića na sredini terena Vukanović je povukao napad, odlično ubacio loptu u peterac, a Endijae je šutirao i pogodio stativu.

U 26. minutu zatresla se i prečka gola Čukaričkog, korner je odlično izveo Alivodić, a glavom je sa deset metara šutirao Marinković, ali su ponovo belo-crni imali sreće. Tri minuta kasnije pokušao je Birmančević, šutirao je iskosa sa dvadesetak metara, ali pravo u golmana Petrovića.

Nedugo zatim sjajna prilika za Napredak, koji je preuzeo inicijativu. Glavom je šutirao Vukanović iz odlične pozicije, ali visoko preko gola Stevanovića. Najbolju priliku Čukarički je imao u 41. minutu, Bogosavac je mogao da šutira iz izgledne pozicije, odlučio se za dodavanje, a na drugoj strani Ovusu je pokušao da plasira loptu, ali je prebacio gol.

Odličnu priliku imao je potom Ndijae, ali je neometan, sa osam metara, iskosa sa leve strane šutirao preko gola Čukaričkog. U prvom i jedinom minutu nadoknade prvog poluvreman Kruševljani su poveli.

Još jednu loptu izgubili su belo-crni na 40 metara od svog gola, a ovoga puta to je kaznio Boraniješavić, Nemanja Stevanović je bio nemoćan u ovoj situaciji – 1:0.

Bolje je Napredak krenuo na startu drugog poluvremena, a već u 51. minutu imao je zicer, Vukanović je lako ušao u šesnaesterac Čukaričkog, ubacio loptu u srce peterca, a tamo je za koji santimetar zakasnio Endijae.

Velika borba vodila se na sredini teren, ali dugo nije bilo izglednih prilika, sve do 74. minuta, kad je u kontri pokušao Alivodić, ali je loše zahvatio loptu. Prethodno je zbog povrede sa terena morao da izađe Đorđević, zamenio ga je Bojić, u prvom poluvremenu iz istog razloga Zorić je ušao u igru umesto Birmančevića.

Izjednačenje u 77. minutu. Slododan udarac sa 25 metara fantastično je izveo Stojanović, golman Petrović je vrhovima prstiju skrenuo loptu u prečku, a na odbitak je natrčao Kopitović, ovoga puta lopta se od prečke odbila u mrežu Napretka – 1:1.

Imao je Endijae šansu u 85. minutu posle ubacivanja iz slobodnog udarca, ali je Stevanović lako ukrotio njegov šut glavom. Dva minuta kasnije dobra prilika za Ovusua, posle intervencije odbrane Napretka natračao je na loptu i šutirao sa 18 metara, visoko preko gola rivala.