Radnički ispustio pobedu

Dobra utakmica je odigrana večeras na “Čairu”, borbena, prava prvenstvena u kome su domaći Radnički i beogradski Partizan podelili bodove. S pravom je susret u Nišu poneo epitet derbija kola Domaći su do 79. minuta imali dva gola prednosti i mogu da žale što nisu uspeli da utakmicu mirno privedu kraju.

Interesantno prvo poluvreme su odigrali večerašnji rivali. Počelo je burno sa po jednom dobrom šansom na obe strane. Najpre je Ranđelović u 3. minutu probio po levoj strani, dva puta prevario svog čuvara Nemanju R. Miletića, ali u završnici nije bio dovoljno skoncetrisan i šutirao je pravo u golmana Partizana, Vladimiria Stojkovića. Uzvratio je par minuta kasnije Partizan,kada akciju Zakarića i Jankovića nije realizovao Šćekić, koji je šutirao pored gola Borivoja Ristića.

Ušlo se nakon toga u mirniji tok meča i igralo se uglavnom na sredini terena. Nije bilo većih uzbuđenja sve do 35. minuta. Nakon borbe na sredini terena, domaći fudbaleri su osvojili loptu, koja je došla do kapitena domaćih Saše Stojanovića. On je lepo prošao po desnom boku, uputio centaršut pred gol crno-belih, a Haskić zaplivao kroz vazduh i glavom loptu smestio u desni ugao gola gostiju.

Nakon vođstva domaćih, gosti su krenuli odlučnije ka golu Radničkog, i u prvom sledećem napadu, u pravoj opsadi gola, Ristića umalo nisu izjednačili. Nakon šuta glavom Rikarda, golman Ristić je krajnjim naporom odbranio ovaj šut kratko odbivši loptu. Na nju je natrčao Zakarić, i u situaciji kada je teže bilo promašiti, on je pogodio okvir gola. Lopta se od stative odbila do Jankovića, koji je odlično šutirao, ali je lopta usput zakačila Pankova, čini se u ruku, a golman Radničkog ispred same gol linije zaustavio loptu. Ova situacija je uslovila proteste gostiju jer su smatrali da im je sudija Mažić trebao dosuditi kazneni udarac.

Na samom početku drugog poluvremena Radnički je duplirao svoje vođstvo. Na jednu vraćenu loptu, koja je bila upućena ka polovini Partizana, startovao je Nemanja G. Miletić, ali se tom prilikom okliznuo pa je do lopte došao Ranđelović. Usledila je brza kontra, Ranđelović se našao oči u oči sa golmanom Stojkovićem, ali se odlučio da nesebično uposli Cakija Stojanovića koji je rutinski poslao u mrežu.

Nakon toga je usledio period igre u kojem su dominirali gosti iz Beograda, i koji su lagali maksimalne napore, u nastojanju, da pokušaju da na ovom susretu osvoje bar bod. U tome su i uspeli postigavši dva gola. Najpre Nikolić u 79. pa Nemanja R. Miletić u 85. minutu. Nemanja Nikolić oštrim udarcem sa petnaestak metara, nakon što je Stanisavljević bespotrebno komplikovao i izgubio loptu kod korner zastavice, a Nemanja R. Miletić nakon neuspešne ofsajd zamke domaćih fudbalera.

Do kraja utakmice je bilo šansi na obe strane, i ne bi bilo ništa čudno da je jedna od ove dve ekipe uzela sva tri boda. Možda fudbaleri Radničkog imaju više razloga da žale za propuštenom pobedom, jer su skoro do pred kraj utakmice imali sigurno vođstvo, ali pri aktuelnom rezultatu i gosti su imali par dobrih šansi za potpuni preokret.

RADNIČKI NIŠ – PARTIZAN 2:2 (1:0)

Stadion “Čair” Niš
Gledalaca oko 7000
Sudije: Milorad Mažić, Milovan Ristić, Dalibor ĐurđevićStrelci: - 1:0 u 35. Haskić, - 2:0 u 47. Stojanović, - 2:1 od 79. Nikolić, - 2:2 u 85. Nemanja R. Miletić.
Žuti kartoni: Crnomarković, Grbić, Drinčić, Mitrović, Stanisavljević (Radnički) Marković, Nemanja G. Miletić, Janković, Valijente (Partizan).

RADNIČKI: Ristić, Todorovski, Pankov, Crnomarković, Stanković, Drinčić, Bondarenko, Grbić (od 77. Stanisavljević), Stojanović, Ranđelović (od 63.Mrkić), Haskić (od 69. Mitrović).

PARTIZAN: Stojković, Nemanja R.Miletić, Marković, Valijente, Nemanja G.Miletić (od 55. Urošević), Šćekić, Zdjelar (od 49. Nikolić), Zakarić, Pantić, Janković, Rikardo.