KMF Jastrebac Blace nastavlja pobedničku seriju

KMF Jastrebac Blace zabeležio je treću vezanu pobedu u novoj sezoni Prve futsal lige Srbije. Rezultatom 5:3 u Beogradu je savladana ekipa Srpske. Posle ovog kola Jastrebac deli prvo mesto u najjačem rangu takmičenja u futsalu.

Blačani su potvrdili da su u fenomenalnoj formi i u trećem meču od početka sezone zabeležili su treću pobedu! I to na veoma teškom gostovanju izuzetno kvalitetnoj ekipi Srpske. Meč je počeo kao iz snova za izabranike trenera Marka Gavrilovića jer je omaleni Cvetanović već u 5. minutu doneo prednost svojoj ekipi. Pokušavao je domaćin da stigne do pogotka na sve načine, trenerski tandem Alilović – Pantelić dugo je tražio pobedničku četvorku, ali rešenja za raspoložene Blačane nije bilo, pa je u 14. minutu popularni Mesi Cvetanović postigao svoj drugi pogodak i duplirao prednost Jastrepca. Ipak, gol Milosavca iz penala sa deset metara minut pred odlazak na odmor vratio je nadu domaćinu da može do povoljnog rezultata. U 23. minutu Vukajlović pogađa za 1:3, ali mladi Marko Šmrkić četiri minuta kasnije vraća Srpsku na gol zaostatka. Blačani su imali spreman odgovor i to ponovo u vidu raspoloženog Vukajlovića koji u 29. minutu svojim drugim golom donosi Jastrepcu sigurno vođstvo, ali samo minut kasnije Velimir Ratković smanjuje na 3:4 i meč ulazi u neizvesnu završnicu. 31. minut bio je koban po domaćina jer je Šmrkić zatresao sopstvenu mrežu i tako postavio konačan rezultat, Srpska – Jastrebac 3:5. Blačani su na fenomenalan način započeli novu sezonu sa tri pobede u isto toliko utakmica i trenutno se nalaze u samom vrhu tabele, sa istim brojem bodova kao i neprikosnoveni Ekonomac.

U sledećem kolu u Blace dolazi FON iz Beograda.

Srpska 3 : 5 Jastrebac
Smederevo 3 : 6 Novi Pazar
Vranje 11 : 2 Kalča
Vinter sport 4 : 3 Nova Pazova
Ivanjica 1 : 6 Ekonomac
RB 1 : 2 FON