Treća pobeda odbojkaša Srbije

Odbojkaška reprezentacija Srbije pobjedila je selekciju Australije sa 3:1 (25:20, 21:25, 25:17, 25:19) u 4. kolu Svjetskog prvenstva u Bariju.

Početak meča je bio klasično ispitivanje snage, da bi Srbija sredinom tog dijela igre stvorila sigurnu prednost i na kraju osvojila taj set sa 25:20. Vodili su srpski odbojkaši i u većem dijelu drugog seta, no Australija pravi veliki preokret i dolazi do izjednačenja za 1:1 (21:25). Tim Nikole Grbića je dominirao u trećem setu i lagano ga osvojio sa 25:17, a i četvrti je počeo odlično. Stečenu prednost nisu ispuštali i na kraju su slavili sa 25:19.

Najefikasniji na meču bio je Lisinac sa 18 poena, Petrić je imao 16, Atanasijević i Podraščanin po 12, Ivović 11, dok su na drugoj strani Staples imao 12, a Graham i Kerol po 10. Srbija sada ima skor od tri pobjede i jednog poraza, a zadnji meč u grupnoj fazi igra za dva dana od 20:30h protiv Rusije.