Sinđelić prekinuo pobednički niz Kragujevčana

Fudbaleri Radničkog 1923 poraženi su na gostovanju ekipi Sinđelića u jednom od derbija 7. kola Prve lige Srbije. Beograđani su slavili rezultatom 2:0 (1:0), a golove su postigli Janjić u 5. i Đurić u 76. minutu.

Posle dva vezana trijumfa u susretima sa Bežanijom i ekipom Budućnosti iz Dobanovaca, Kragujevčani su položili oružje na gostovanju beogradskom Sinđeliću. Oslabljeni neigranjem štopera Milana Ilića, kapitena Varjačića i Jovana Lukića, sa nedovoljno opravljenim Dimitrićem koji je morao da napusti teren sedamnaest minuta po ulasku u igru, fudbaleri Radničkog 1923 nisu uspeli da ispariraju raspoloženom domaćinu, koji je upisao svoju četvrtu pobedu u sezoni.

Prvi su zapretili domaći preko Ivanovića, čiji je udarac glavom sa nekih 11-12 metara završio pored stative. Samo par trenutaka kasnije, u 5. minutu, Sinđelić stiže do vođstva. Janjić je prošao po levoj strani, veštim driblingom prevario Petrovića, a zatim iskoristio nesporazum Alekse Todorovića i Lazara Raičevića da zatrese mrežu Kragujevčana.

Radnički 1923 je prvi put ozbiljnije zapretio preko Markišića, koji je šutirao glavom nakon centaršuta Lalića, ali je lopta završila iznad prečke, pa se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću domaćeg tima.

Dobar udarac Maksimovića sa nekih 18 metara početkom drugog poluvremena probudio je raspoloženje navijača kragujevačkog tima, koji su i na ovom gostovanju bodrili svoje ljubimce.

Uzvratili su domaći nekoliko minuta kasnije. Piščević je uputio loptu pred gol Kragujevčana, a Janjić je zakasnio da je ubaci u praznu mrežu. Pokušao je Piščević potom da kazni loše ispucavanje golmana Radničkog 1923 Lazara Raičevića, ali je lopta završila preko prečke.

„Šesticu“ Sinđelića očigledno danas nije hteo gol, pošto je samo par minuta kasnije na centaršut Stankovića pogodio prečku posle udarca glavom sa ivice peterca.

Ipak, Piščevićev saigrač Vasilije Đurić imao je više sreće i u 76. minutu duplirao vođstvo svog tima. Akciju je započeo danas veoma raspoloženi Janjić, koji je lepo prevario Aleksu Todorovića, zatim asistirao Ivanoviću, a on kao na tacni poslužio pomenutog Đurića za 2:0.

Šumadinci su u finišu utakmice propustili dve lepe prilike da dođu makar do počasnog pogotka. Prvo je Markišić opasno šutirao iz slobodnog udarca sa više od dvadeset metara udaljenosti, a zatim Vujasin nije uspeo da iskoristi centaršut Lalića i sa par metara udaljenosti savlada protivničkog golmana.

Poslednju šansu na utakmici propustio je kineski internacionalac u redovima Sinđelića Jiajie Tan, čiji je udarac završio pored gola.

SINĐELIĆ – RADNIČKI 2:0 (1:0)

BEOGRAD
Stadion: FK Sinđelić
Sudija: Milan Mitić (Leskovac)
Pomoćnici: Miodrag Zdravković (Ražanj), Jasmina Zafirović (Vranje)
Strelci: Janjić u 5. i Đurić u 76. minutu za Sinđelić
Žuti kartoni: Valentić (Sinđelić), Aleksijević (Radnički 1923)

SINĐELIĆ: Trkulja, Cakić, Branković, Piščević, Stanković, Ivanović, Đurić, Kričak, Valentić (od 46. Bumbar), Krstić (od 55. Tudegdžić), Janjić (od 88. Tin).

RADNIČKI 1923: Raičević, A. Todorović, Lalić, Petrović, Zdravković, Markišić, Aleksijević (od 63. Kovačević), Cvijović (od 51. Dimitrić (od 68. Cvjetinović)), T. Todorović, Vujasin, Maksimović.

Sa deset osvojenih bodova fudbaleri kragujevačkog prvoligaša ostali su na šestoj poziciji. U narednom, 8. kolu izabranici trenera Darka Tešovića ugostiće ekipu Zlatibora iz Čajetine.

Bežanija 0 : 1 Inđija
Budućnost 3 : 0 Novi Pazar
Sinđelić 2 : 0 Radnički 1923
Zlatibor 2 : 0 Borac
Javor Matis 2 : 0 Sloboda
Metalac 1 : 1 Teleoptik
OFK Žarkovo 0 : 1 Trajal
TSC 2 : 1 Bečej 1918