Skandal u Varvarinu, Piroćanci napustili teren u 87. minutu!

Veliki derbi Srpske lige Istok u Varvarinu između Temnića 1924 i Radničkog iz Pirota neslavno je okončan u 87. minutu utakmice kod rezultata 2:0 za domaćina. Temnić 1924 je poveo u 12. minutu golom Andrije Radovanovića,  koji se posle kornera Predraga Luke najbolje snasao u šesnaestercu  gostiju. Na 2:0 povisio je novajlija u timu Temnića Dragan Gaga Milovanović u 82. minutu pošto je prosto zakucao loptu u levi gornji ugao golmana Stamenkovića.

U tom famoznom 87. minutu po izjavi delegata Slavice Marjanović iz Niša desio se incident. Evo šta je ona napisala u protokolu: "U 87. minutu posle duela igrača gostiju br. 2. i domaćih br.13. ogradu je preskočilo NN. lice i šutnuo igrača gostiju br.2. Vlajkovića posle čega je nastala rasprava među igračima obe ekipe.

Nakon 10 minuta glavni sudija Aleksandar Vukadinović pozvao je kapitena gostiju Denisa Ristova i pitao ga da li će njegov tim nastaviti utakmicu, koji je posle konsultacija sa ekipom saopštio glavnom sudiji odluku da ekipa Radničkog zbog mera nebezbednosti neće nastaviti utakmicu!

Sličnu izjavu izdiktirao je u protokolu i glavni sudija Aleksandar Vukadinović.  Tako se "veliki derbi"  zavrsio neslavno  3 minuta pre kraja meča, pa će organi FS RIS-a ipak morati da donesu odluku o ishodu utakmice za zelenim stolom.

SFS Borac 4 : 0 Zaplanjac
GFK Dubočica 2 : 1 Car Konstantin
Pukovac 2 : 0 Radnički (S)
Jedinstvo (P) 3 : 2 Jedinstvo (B)
Budućnost 3 : 2 Radan
Radnički (P) 3 : 1 OFK Sinđelić
Moravac Orion 1 : 0 Trstenik PPT
Dunav 2 : 3 Rtanj