SLS: Vojvodina - Crvena zvezda 1:4

Fudbaleri Crvene zvezde nastavili su sa pobedama u domaćem prvenstvu i savladali su Vojvodinu kao gosti sa 4:1 (2:1) u 7. kolu Superlige. Nastavio je trener Vladan Milojević sa praksom da „meša karte“ i ovoga puta je odlučio da za ofanzivu budu zaduženi El Fardu Ben, Lorenco Ebisilio, Džonatan Kafu i Milan Pavkov, koji i doveo naš tim u vođstvo. Takođe, Filip Stojković je, uz kapitensku traku oko ruke, upisao i prvi prvenstveni nastup ove sezone, dok je na sredini delovao tandem Branko Jovičić – Dušan Jovančić.

Pored pomenutog Pavkova, koji je već u prvom poluvremenu morao da napusti teren, za trijumf se pobrinuo i dvostruki strelac El Fardu Ben za konačnih 1:3, pa je Zvezda zadržala maksimalan učinak u Superligi.

Imala je Zvezda blagu inicijativu od početka, pokušavao je Ben da je kruniše, ali je to uradio najpre Pavkov u 16. minutu. Naš špic je ovaj meč igrao sa čalmom na glavu, zbog pet kopči koje je dobio u sudaru na utakmici sa Salcburgom, što ga nije omelo da proturi loptu ispod golmana Rockova za vođstvo.

Međutim, Vojvodina je brzo uzvratila kada je Eze poslao loptu sa leve strane kroz peterac, da bi u nastavku akcije Djuričić uspeo da poravna na 1:1 u 20. minutu.

Žestoka borba dostigla je kulminaciju sredinom prvog poluvremena, pošto je došlo do žestokog sudara Pavkova i Rockova, i strelac prvog pogotka nije posle toga mogao da nastavi meč. Zamenio ga je Veljko Simić, što je dovelo do pomeranja na terenu, pa je Ben zauzeo mesto špica, rezervista je otišao na levo krilo, a Kafu je prešao na suprotnu stranu.

Ubrzo ni golman domaće ekipe nije mogao da nastavi susret i malo je nedostajalo da Ben i Kafu iskoriste to što se Nikola Simić, rezervni čuvar mreže Novosađana, nezagrejan našao među stativama. Žestoka borba je donela i nešto oštrije duele, i koškanje igrača dva tima, a Zvezda je pred kraj prvog poluvremena opet povela.

Odlično je prošao Dušan Jovančić i kako je oboren u kaznenom prostoru bivše ekipe, sudija Piper je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je El Fardu Ben za 1:2 uoči odlaska na predah.

Uvodni trenuci drugog dela protekli su bez većih uzbuđenja sve do odlične duge lopta Babića za Rodića, ali je pokušaj našeg levog beka posle dobrog prijema bio izblokiran.

Kafu je u nekoliko navrata driblinzima i prodorima pokazao neosporni kvalitet koji poseduje, pa je tako po isteku sat vremena igre priredio šansu Jovančiću čiji je udarac otišao malo iznad prečke. I naš golman Milan Borjan je dva, tri puta dobro intervenisao i sačuvao mrežu, a ujedno i rezultat.

Da nova tri boda i definitivno odu na Marakanu potrudio se Ben, koji je u 77′. minutu udarcem glavom iz gužve u petercu prosledio loptu u mrežu, dok je Babić takođe glavom posle kornera u samoj završnici postavio konačnih 1:4 i potvrdio šesti prvenstveni trijumf.

Stadion: Karađorđe
Gledalaca: 8.000
Sudija: Petar Piper
Strelci: Djuričić u 20′ (Vojvodina), Pavkov u 16′, Ben u 44′ iz penala i 77′, Babić u 90′ (Crvena zvezda)
Žuti kartoni: Fofana u 43′ (Vojvodina), Babić u 43′, Stojković 45′ (Crvena zvezda)

Vojvodina: Rockov (od 33′ Simić), Stojković, Graovac, Djorđević, Antić, Huhumis, Djuričin, Djurić, Milojević (od 59′ Arsić), Eze, Fofana (od 73′ Bjedov).
Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Degenek, Babić, Rodić (od 79′ Gobeljić), Jovičić, Jovančić, Ben, Ebisilio (od 71′ Krstičić), Kafu, Pavkov (od 28′ Simić).

Spartak ŽK 2 : 0 Dinamo
Napredak 0 : 0 Voždovac
Čukarički 1 : 1 Radnički (N)
Vojvodina 1 : 4 Crvena zvezda
Radnik 0 : 0 Proleter