PL: Volker donio pobjedu Sitiju

Fudbaleri Manečester Sitija savladali su ekipu Njukasla sa 2-1 u četvrtom kolu Premijer lige.

Siti je dobro otvorio meč. Imali su više od igre i terensku inicijativu krunisali su ranim pogotkom Rahima Sterlinga. Nastavili su stvarati prilike ali nisu mogli da postignu gol. Po malo i neočekivano Njukasl je došao do 1-1. Rondon je asistirao a Diandre Jedlin pogodio je za izjednačenje. Do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata., iako je Siti imao par prilika.

Siti je igrao mnogo agresivnije u nastavku. Bolju igra donijela je novo vodstvo Sitiju. Aguero je dodao loptu do Volkera, koji fantastičnim udarcem donosi prednost svome timu. Probao je Benitez da izmjenama uradi nešto ali njegov tim bio je nemoćan. Nije ni Siti odigrao kako može ali je sigurno čuvao prednost. Na kraju su došli do nova tri boda i došli su na drugo mjesto na tabeli. Njukasl nakon četiri kola ima samo bod ali imali su i težak raspored.