Voša pregazila Želju!

Rukometaši Vojvodine savladali su u Nišu Železničar 1949 sa 27:20 (13:10) na startu SEHA Gazprom lige.

To je ujedno bio duel šampiona i viceprvaka Srbije, naših jedinih predstavnika u regionalnom takmičenju. Vojvodina će u 2. kolu dočekati slovačkog prvaka Tatrana – 5. septembra (sreda, 19:00).

Fantastična igra naših rukometaša. Vrhunska odbrana koju je maestralno predvodio golman Verkić sa 18 odbrana. Našem kapitenu su itekako pomogli saigrači u odbrani koji su ginuli za svaku loptu. Iskusni Trkulja je postavljao zonu 6:0 do perfekcije, a iz sjajne odbrane izrodilo se mnogo kontranapada i lakih golova. Prvo veće vođstvo u 15.minutu od 10:5 trasiralo je pobednički put. Nakon tri razlike na poluvrenu, u nastavku je usledila još bolja igra u napadu. Sedam minuta pre kraja utakmice bilo je i +10. Duško Čelica (4) pokazao je da će biti veliko pojačanje, a koliko će značiti njegovo iskustvo za mlade saigrače videlo se u bekovskoj liniji sa golobradim Milićem (2) i Nikolićem (5). Takođe i mlađani Tomić (2) odigrao je skoro pola utakmice, a prve minute u regionalnoj ligi upisao je još jedan 16-godišnjak – desno krilo Lazar Anđelković. Vojvodina će protiv Železničara već sredinom septembra odigrati novi meč za trofej Superkupa Srbije. U SEHA Gazprom ligi doćekaće iduće srede slovački Tatran.