OLS: Inđija - Internacional 0:1

Loša fudbalska uvertira je viđena na premijeri Omladinske lige Srbije u Inđiji. Možda je tome doprinela i visoka tremperatura i vlažnost vazduha, ali više očita neuigranost dva tima. Posebno se to videlo na domaćem timu u prvih 30 minuta igre. Dosta nepovezanih akcija zeleno belog tima, komplikacija oko svog kaznenog prostora što je donelo i jedini gol na meču.

Igrao se 31' kada je Vojin Puzić nepotrebno oklevao sa loptom. Brzo je gubi i spretni Baždarević izbija sam ispred golmana Oparnice, odlično šutira, a golman sa paradom samo ulepšava slavlje gosta. 0:1.

I pre tog gola gosti su iz sličnih pozicija i greški odbrane Inđije imali svoje prilike, ali se Grujić u 8' nesnalazi posle sada greške kapitena domaćina Petra Mrđe. U 12' smo videli i lep pokušaj Vitorovića iz slobodnog udarca sa oko 30 metara od gola domaćina. Šut tik iznad prečke domaćeg gola.

Domaćin tek praktično od 38' bolje igra i konačno preti golmanu Blagojeviću. U tom minutu Milinković odlično šutira sa oko 25 metara od gola gosta. Sjajan šut, još lepša odbrana Blagojevića. Akcija za aplauz malobrojne publike. Drugu i poslednju priliku u prvom delu meča domaćin ima u drugom minutu nadoknadnog vremena. Milinković se u izglednoj prilici nesnalazi najbolje, lopta se odbija do Zeljkovića koji šalje loptu kraj same stative gostujućeg golmana.

Drugi deo meča domaćin nešto bolje otvara, a u 53' i najbolja prilika za gol. Miladinović je odlično pronašao na suprotnoj strani kaznenog prostora Živkovića, koji je sam, šutira po zemlji, a lopta završava na stativi Intera.

I u nastavku pritisak domaćina, ali i polukontre gostiju. Najbliži poravnanju rezultata u tom periodu je domaćin u 73'. Golman gosta je istrčao visoko iznad svog kaznenog prostora. U akciji ruši svog štopera, lopta stiže do Rukavine koji iskosa sa leve strane napada gađa prazan gol. Lopta odlazi kraj suprotne stative u gol aut. Igrača u zeleno beloj opremi nije bilo da taj šut skrene u mrežu.

Gost je mogao da overi pobedu u 82'. Opet petljanje odbrane domaćina, lopta stiže do Grujića koji sa nekih 14 metara, usamljen šutira mlako i traljavo do ruku Oparnice.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 150. Sudija: Ilija Brdar iz Novog sada, pomoćnici: Svetozar Živin iz Novog sada i Svetlana Bilić iz Rume. Delegat: Radoslav Maksimović iz Inđije. Strelac: Baždarević 31' - Internacional. Žuti kartoni: Bobar 36' - Inđija, Vučetić 65' - Internacional

Inđija: Oparnica, Vidaković, Radović, Dubajić (Čučković 90+1), Mrđa (K), Jovišić (Zeljković 32'), Miladinović, Bobar (Tepavčević 77'), Živković, Milinković, Puzić (Rukavina 46'). Trener: Miroslav Blanuša.

Internacional: Blagojević, Brkić, Vitorović, Petrović, Antić, Mirić, Filipović (K), Kojić, Baždarević (Milinović 90+4'), Grujić (Stojanovski 83'), Vučetić. Trener: Mile Knežević.

Partizan 6 : 0 Voždovac
Trajal 1 : 4 Spartak ŽK
Crvena Zvezda 2 : 2 Rad
Inđija 0 : 1 Internacional
Brodarac 3 : 1 Jedinstvo
Čukarički 2 : 0 BASK