Rutinska pobeda Radničkog

Rutinska pobeda domaćeg tima nad novajlijom u ligi, i pravo je čudo kako Nišlije nisu pobedile ubedljivijim rezultatom. Stiče se utisak da je Radnički pobedio "sa pola gasa" jer u startnoj postavi nije bilo nekoliko standardnih prvotimaca, koje je trener Lalatović očigledno odmarao pred sledeće nastupe.

Domaći su od prvog trenutka pokazali razliku u kvalitetu, preselili težište igre na polovini gostiju i već u 11. minutu, pogotokom Mrkića došli u vođstvo. Odličan centaršut sa leve strane je uputio Stanković, Mrkić je bio najviši u skoku u kaznenom prostoru Proletera i udarcem glavom savladao golmana Vesića.

Mogao je već u 13. minutu Nikodijević da poveća vođstvo svog tima, ali je iz stopostotne šanse šutirao u golmana Vesića. Međutim, ono što nije uspeo tada, uspeo je u 29. minutu, kada je iz okreta šutirao, a ovog puta je golman gostiju bio nemoćan – 2:0 za Radnički.

Drugo poluvreme je takođe počelo u znaku domaćeg tima, a gosti su samo sporadično prelazili centar igrališta. Ipak, prvu veću šansu su imali gosti. U 52 minutu je Mirosavljev došao u izglednu šansu i kada su svi očekivali pogodak, istakao se golman domaćih Živković i sprečio pogodak.

U 75. minutu je Apostolović nakon odličnog solo-prodora šutirao tik iznad prečke, ali se čini da je imao bolje rešenje da je dodao loptu usamljenom Ranđeloviću.

U 77. minutu, nakon jedne od retkih šansi gostiju domaći fudbaleri su izveli munjevit kontranapad. Najpre je Caki Stojanović prosledio loptu do Apostolovića koji prosledio do Lazara Ranđelovića, a ovaj milimetarski precizno, na suprotnoj strani, na ivici šesnaesterca, pronašao Nikodijevića koji je rutinski savladao golmana Proletera – 3:0 za Radnički.

Nakon toga su gostujući fudbaleri krenuli angažovanije ka golu Radničkog i u 79. minutu pogodili stativu, a u 87. Krstevski je smanjio rezultat na 3:1.

Ako su utakmice protiv malteške Gzire i novosadskog Proletera bile donekle slabijeg inteziteta, prava iskušenja za niški tim predstoje u nastupajućoj nedelji, pa je potez stratega Radničkog, Nenada Lalatovića, da nekolicinu igrača odmori, u potpunosti opravdan. Radničkog očekuje gostovanje u Tel Avivu u četvrtak, i derbi na "Rajku Mitiću" u nedelju.

RADNIČKI NIŠ – PROLETER 3:1 (2:0)

Stadion "Čair" Niš
Gledalaca: 1500.
Sudija: Lazar Lukić.
Strelci: -1:0 Mrkić u 11, - 2:0 Nikodijević u 29, 3:0 Nikodijević u 77, - 3:1 Krstevski u 87.
Žuti kartoni: Tanasin (Proleter).

RADNIČKI: Živković, Aksentijević, Pankov (od 63. Mijailović), Bondarenko, Stanković (od 52. Ćirković), Aleksa Jovanović, Stojanović, Aleksandar Jovanović, Nikodijević, Ranđelović, Mrkić (od 63. Aostolović).

PROLETER: Vesić, Lambulić, Plavšić, Mirosavljev, Novaković, Čolović, Kočović, Ilić (od 80. Krstevski), Tanasin, Jablan, Jovanović (od 71. Mitrović).

Crvena zvezda 3 : 0 Dinamo
Radnički (N) 3 : 1 Proleter
Voždovac 1 : 0 OFK Bačka
Spartak ŽK 1 : 0 Mačva
Napredak 1 : 0 Rad