Radnički 1923 počeo pripremne utakmice sa "peticom"

Prvu probnu utakmicu fudbaleri Radničkog 1923 danas su odigrali sa paraćinskim srpkoligašem Jedinstvom i pobedili ubedljivo sa 5:0, a novi šef stručnog štaba Darko Tešović isprobao je dve ekipe, koje su ostavile dobar utisak.

Iako je domaći tim nastupio bez kapitena Varjačića, koji nije igrao zbog lakše povrede, sa nekoliko novajlija i pokazao dosta više nego ekipa kragujevačkog prvoligaša iz prethodne sezone. Gledaoci su videli pet pogodaka, lepe akcije i veliku želju igrača za dokazivanjem pred novim šefom stručnog štaba.

Jedan od detalja sa današnje utakmice iz prvog poluvremena

U prvom poluvremenu nastupio je kombinovani tim sa šestoricom novajlija i povratnika u Radnički 1923 i postigao dva gola. Međutim, od gostiju se više očekivalo, jer je u pripremnom periodu protekle sezone Jedinstvo na „Čika Dači“odigralo nerešeno, a danas je izdržalo samo 30 minuta.

Fudbaleri Radničkog 1923 došli su u vođstvo preko Ognjena Ilića, zahvaljujući greški gostujućeg golmana, koji je pokušao driblingom da zaustavi akciju domaćeg tima i izgubio loptu.

Na 2:0 u 40. minutu povisio je novajlija na probi Markišić iz slobodnog udarca sa oko 18 metara. Dva minuta kasnije u listu strelaca mogao je da se upiše i još jedan novajlija Stefanović kada je preko leve strane ušao u kazneni prostor gostiju, ali je šutirao preko gola.

Paraćinci su u prvom poluvremenu imali samo jedan ozbiljniji pokušaj da ugroze gol Raičevića, kada je u 43. minutu Pelivanović iz blizine loptu glavom poslao preko gola.

Posle odmora Radnički 1923 nastupio je sa novim sastavom na golu sa golmanom Rumenićem, koji se i u protekloj sezoni pripremao na „Čika Dači“, ali nije mogao da se registruje, a gledaoci su videli, pored njega, i još petoricu novih igrača, koji su ostavili dobar utisak. Među njima bio je i Todorović iz Šumadije 1903, koji je i prethodne pripreme proveo u Radničkom 1923.

U 60. minutu golman Rumenić je sprečio Antonijevića u situaciji „jedan na jedan“ da smanji prednost domaćina.

Na 3:0 za domaćina povisio je Vidović u 60. minutu, koji je iskoristio odbijenu loptu, posle centaršuta novajlije Ratkovića. Napadač Ratković, koje je u Kragujevac na probu došao iz ivanjičkog Javora u 68. minutu upisao se i u listu strelaca iskoristivši povratnu loptu Maksimovića.

Tačku na uspešnu prvu probu kragujevačkog prvoligaš stavio je Maksimović u 80. minutu kada je ušao preko leve strane i loptu poslao u suprotni ugao golamana Jedinstva za 5:0. Gosti su u finišu susreta imali šansu i za počasni pogodak, ali je Sretenović izašao pred Rumenića i šutirao u ruke domaćeg golmana.

Novi šef stručnog štaba Darko Tešović posle ove ubedljive pobede bio je zadovoljan rezultatom i onim što su prikazali njegovi izabranici.

• Moram da budem zadovoljan, jer smo imali dve ekipe, koje su u velikoj meri sprovele ono što smo radili na treminzima, stvorile više šansi i postigle pet golova. Imamo još dovoljno vremena za korekcije, koje treba da se urade, jer nije sve bilo idealno.
    • Imamo na probi proverene igrače, koji su igrali i Prvu ligu, iako se radi i o mladim igračima. Oni su došli da pomognu Radničkom da vrati publiku na stadion, koja želi da gleda lepu igru i golove. Naš zadatak je da tabilizujemo mladu i perspektivnu ekipu i sledeće godine pričamo i o nekim višim ciljevima – rekao je za KG sport.info Darko Tešović.

RADNIČKI 1923 – JEDINSTVO (Paraćin) 5:0 (2:0)

Stadion: Čika Dača. Gledalaca: 100. Sudija: Srđan Dimitrijević (Kragujevac). Strelci: O. Ilić u 30, Markišić u 40, Vidović u 68, Ratković u 75. i Maksimović u 80. minutu.

RADNIČKI 1923: Raičević, M. Ilić, Petrović, Nedović, Markišić, O. Ilić, Cvijović, Lalić, Apija Sephen, Milovanović, Stefanović. Igrali su još: Rumenić, T. Todorović, Maksimović, Vidović, Vujasin, Božović, Zdravković, A. Todorović, Ratković, Lukić.

JEDINSTVO: Doderović, Urošević, Milenković, Gojković, Deljanin, Šendelj, Mastilo, Antonijević, Stameenković, Nikolić, Pelivanović. Igrali su još: Milanović, Marinković, Mladenović, Ćurić, Popić, Milenović, Sretenović, Mihajlović, Simić.

Sutra igrači Radničkog 1923 imaju slobodan dan, pa nastavljaju pripreme za utakmicu u četvrtak sa Vodojažom, a u palnu su još i susreti u subotu sa Šumadijom iz Aranđelovca, potom sa Slogom iz Požege i predstoji generalna proba 4. avgusta sa Metalcem iz Gornjeg Milanovca.

Tekst i foto/video: M.Jovičić i N. Kotlajić

Smederevo 1924 1 : 1 Železničar
Šapine 0 : 0 Mokra Gora
Radnički 1923 1 : 0 FAP
Mihajlovac 1934 0 : 3 Sloga (P)
Polet (LJ) 1 : 1 Šumadija 1903
Budućnost Krušik 2014 5 : 2 Jošanica
Zlatibor (Č) 1 : 2 Karađorđe (T)