Idemo dalje...

U prvoj evropskoj utakmici nakon 35 godina, Radnički je pregazio maltešku Gziru i došao do prednosti koja bi trebala da garantuje miran put na revanš za sedam dana

Nišlije su odlično otvorile meč i već u 14. minutu defanzivac Pankov nakon izvedenog kornera nadvisio sve ispred gola Maltežana i sa peterca loptu sjajno poslao u mrežu za 1:0.

Mogao je u 32. minutu da duplira prednost Petar Grbić posle lepe akcije i odličnog prodora Haskića, ali je nažalost lopta prohujala pored stative golmana Habera.

Drugo poluvreme je počelo sa još jačim tempom Radničkog jer je bilo očigledno da rezultat nije zadovoljavao ambicije domaćih fudbalera.

Mreža gostiju zatresla se ponovo već u 53. minutu posle sjajnog prodora Grbića i još boljeg pasa ka Haskiću koji je sa pet metara loptu samo prosledio u mrežu iza leđa malteškog golmana.

Nije se još radost publike na tribinama ni stišala, a već je Mrkić naterao golmana Gzire da ponovo vadi loptu iz mreže .

Konačan rezultat postavio je Haskić oštrim i preciznim šutem sa peterca u 85. minutu.

Imali su gosti veliku sreću kada je sredinom drugog poluvremena Mićić posle sjajnog šuta iz daljine pogodio prečku.

U samom finišu utakmice, nakon što su gosti izbacili loptu u aut, ona je došla do trenera domaćih Nenada Lalatovića koji pokazao izuzetno znanje u žongliranju loptom, međutim to nije impresioniralo sudiju sa Girblatara pa ga je “preselio” na zapadnu tribinu odakle je posmatrao ostatak meča.

Revanš se igra na Malti za nedelju dana, a ukoliko Radnički sačuva stečenu prednost sa “Čaira”, čeka ga pobednik dvomeča Ferencvaroš-Makabi Tel Aviv koji su danas u Budimpešti odigrali nerešeno 1:1.

Liga Evrope, 1. kolo kvalifikacija:

RADNIČKI NIŠ – GZIRA JUNAJTED 4:0 (1:0)

Stadion: “Čair” Niš
Gledalaca oko 12 000
Sudije: Barcelo, Vord, Perodi (svi sa Girblatara)
Strelci: - 1:0 Pankov u 14. - 2:0 Stanisavljević u 53. - 3:0 Mrkić u 55. - 4:0 Haskić u 85.
Žuti kartoni: Crnomarković, Grbić,  Aleksa Jovanović (Radnički), Baldakino, Žoržinjo (Gzira),

RADNIČKI NIŠ: Živković, Todorovski, Pankov, Crnomarković, Stanković, Mićić, Noma, Stanisavljević (od 69. Stojanović), Grbić (od 83. Aleksandar Jovanović), Haskić, Nikodijević (od 45. Mrkić).

GZIRA JUNAJTED: Haber, Mambouana (od 81. minuta Borg), Skeri, Soareš (od 63. Muskat), Korbolan, Baldakino, Bilbao, Brifa (od 78. minuta Brinkat), Žoržinjo, Veronese, Samb.