Vojvodina ubedljiva protiv "Đavolčića"

Težak poraz pretrpeli su omladinci Radničkog 1923 na gostovanju vršnjacima iz Vojvodine u 28. kolu Omladinske lige Srbije. Novosađani su slavili sa čak 5:0 (5:0), a blistao je trostruki strelac Đorđe Pantelić.

Domaćin je svih pet pogodaka postigao u prvih 45 minuta susreta. Pantelić je u 25. minutu krunisao lepu akciju svog tima, da bi pet minuta kasnije Nešković duplirao prednost Novosađana rezantnim udarcem sa dvadesetak metara udaljenosti.

Nešković je u 36. minutu bio precizan i sa jedanaest metara nakon prekršaja nad Pantelićem, koji je zapečatio sudbinu Kragujevčana golovima u 38. i 42. minutu.

Treba istaći da je ovu utakmicu odsudio najbolji srpski sudija Milorad Mažić, koji će uskoro deliti pravdu na finalnom meču Lige šampiona između Reala i Liverpula, a potom ga očekuje i put u Rusiju na Mondijal.

VOJVODINA – RADNIČKI 1923  5:0 (5:0)

NOVI SAD
Stadion: SC „Vujadin Boškov“
Gledalaca: 150
Sudija: Milorad Mažić (Vrbas)
Strelci: Pantelić u 25, 38 i 42. minutu i Nešković u 30. i 36. minutu
Žuti karton: F. G. Petrović (Radnički 1923)

VOJVODINA: Puškić (Toroman), Bjeković, Ignić, Jeličić, Mitrović (Radić), Tegeltija (Pilipović), Mandić (Zukić), Kurtiši, Pantelić, Nešković, Vladić (Milijašević).

RADNIČKI 1923: Bošković (Ristović), Pavlović (Grković), Mitrović (F. G. Petrović), Milikić, Andrejević, F. M. Petrović, Tatović (Gavrović), Šurlan, Reiman, Đurović, Matović (Jevtić).

Dva kola pre kraja sezone „Đavolčići“ se nalaze na četrnaestoj poziciji sa 19 osvojenih bodova, sedam manje u odnosu na Inđiju koja je prva iznad crte, tako da će napustiti ovaj rang takmičenja na kraju sezone.

U 29. kolu omladinci Radničkog 1923 ugostiće imenjaka iz Niša.

Spartak 3 : 0 Partizan
Čukarički 5 : 1 Radnički (P)
Napredak 0 : 2 Crvena zvezda
Radnički (N) 0 : 1 Brodarac
Vojvodina 5 : 0 Radnički 1923
Moravac Orion 1 : 5 Rad
OFK Beograd 0 : 8 Internacional
Inđija 0 : 5 Voždovac