Šarbane ubedljivo u Vukoni

Fudbaleri Šarbana ostvarili su novu pobedu u meču 21. kola Opštinske lige Ub, na gostovanju ekipi Vukone rezultatom 3:0, a meč je obeležio trostruki strelac Velibor Đurović. Iako se očekivalo da će Šarbanci mnogo teže doći do bodova na ovom meču, jer gostovanje u Vukoni predstavlja jedan od težih ispita, nije bilo tako. Već u 8. minutu Velibor Đurović prima loptu na nekih 12-13 metara od gola i snažnim udarcem ispod prečke donosi vođstvo crvenima. U 33. minutu ponovo slična akcija. Isti igrač u istoj situaciji, ali ovoga puta pogađa levi ugao gola i duplira prednost. U 48. minutu posle kornera za Šarbane stvara se gužva u šesnaestercu a ponovo je najprisenniji Velibor Đurović i uspeva da smesti loptu u mrežu. Do kraja meča nije viđeno još mnogo prilika, takp da je konačan rezultat glasio: Vukona -Šarbane 0:3.

Ovom pobedom četiri kola pre kraja, Šarbane i dalje zadržava prednost na liderskoj poziciji ispred ekipe Pambukovice sa kojom ima isti broj bodova ali i bolji međusoban skor. Tom usehu najviše doprinosi ovaj drugi deo sezone u kome je na osam mečeva ostvareno sedam pobeda i jedan remi.

Šarbane je na ovom meču igralo u sastavu: Goran Ranković, Bojan Đukić, Stefan Milovanović, Dragan Avramović, Dejan Mirković, Goran Simić, Ivan Radovanović (od 69. minuta Jovica Pavlović), Nikola Ranković (od 59. minuta Dragan Milivojević), Darko Lukić ( od 59. minuta Ivan Avramović), Velibor Đurović, Nemanja Milovanović.

OFK Takovo 3 : 3 Brgule
Vukona 0 : 3 Šarbane
Zvizdar 2012 3 : 2 Omladinac
Pambukovica 4 : 2 Strelac 001
Dokmir 1 : 1 Murgaš 2012
Jedinstvo 4 : 4 Kolubara