Radnički preko Crvene zvezde do svoje dvanaeste pobede

Fudbaleri Radničkog u okviru 24. kola Srpske lige grupa “Vojvodina” ostvarili su svoju 12. pobedu u prvenstvu savladavši ekipu Crvene Zvezde iz Novog Sada  rezultatom 3:1.

Poveli su gosti već u 9. minutu, kada je Zečević uputio šut, a lopta se odbila od igrača odbrane Radničkog i stigla do Kostića koji postiže gol za vođstvo gostiju od 1:0. Tada na scenu stupa Milivojev, oduzima loptu štoperu Rađenu i nakon odličnog solo prodora pogađa bliži ugao golmana Glavičanina za izjednačenje u 25. minutu meča. Nedugo zatim u 37. minutu  odlični Milivojev  izvodi korner i pronalazi Jovanova na drugoj stativi, koji glavom postiže gol za vođstvo crveno-crnih od 2:1.

U drugom poluvremenu golman Radović u 62. minutu pokreće kontru i dodaje loptu preko pola terena Milivojevu, koji šalje odličan pas za Lisičića, a ovaj rutinski iskosa pogađa suprotan ugao za 3:1. Do kraja utakmice nije bilo izglednijih šansi da dođe do promene rezultata i ovom pobedom Radnički trenutno zauzima 6. mesto na tabeli.

U sledećem kolu, 05.05 od 16-30 časova, fudbaleri Radničkog gostuju ekipi Mladost iz Bačkog Jarka.

Radnički: Radović Nemanja, Grbić Nikola, Jovanov Bogdan, Radosavljević Predrag, Matić Žarko, Milivojev Miljan, Kiš Robert, Lisičić-Vuković Stefan, Šemić Zoran, Šarenac Mile, Zakić Miloš. Zamenici igrača: Cvijetić Danilo, Petrov Alkesandar, Bjelica Nikola, Rudan Miodrag, Krstinić Nikola, Oljača Aleksandar i Dučić Ognjen.Trener: Darko Tošić.
Crvena zvezda: Glivičanin Nikola, Števanov Dušan, Milić Nikola, Rađen Nikola, Ilić Branko, Kostić Luka, Bajić Borislav, Crnojački Aleksandar, Slavuljica Nedo, Zečević Marko, Ignjić Aleksandar. Zamenici igrača: Tarabić Luka, Balabanović Vojislav, Baletić Feđa, Knežević David, Berić Miloš, Marjanović Nenad i Hornjik Mihajlo.

Bratstvo 1946 3 : 1 Odžaci
Cement 1 : 0 Bečej 1918
Omladinac (NB) 1 : 2 Dinamo 1945
Radnički (ZR) 3 : 1 Crvena zvezda (NS)
Bačka 1901 1 : 2 Mladost (BJ)
Radnički (SM) 4 : 2 Borac (S)