Istorijska odluka FS Pomoravskog okruga

Fudbalski savez Pomoravskog okruga (FS PO) doneo je ovih dana dugo očekivanu odluku. Utakmica 16. kola Pomoravske okružne lige odigrana između FK Kušiljeva i FK Resavca koju je "dobio domaćin"  rezultatom 3:2, zbog očiglednog nameštanja od strane oba kluba (odigrano tkzv. tri za tri), registrovana je bez bodova a oba kluba imaće po tri kaznena boda do kraja sezone. Naime, drugo poluvreme je trajalo samo 34 minuta! Utakmici je prisustvovao nenajavljen i inkognito Ivan Nešić predsednik "Komisije za integritet takmičenja" FS PO, pa je mogao svojim očima da vidi anti-propagandu sporta. Pored klubova kažnjen je i delegat saveza, Radosav Raka Mijajlović iz Končareva, zbog saučesništva u ovoj fudbalskoj ujdurmi, na dvomesečnu suspenziju od delegatske dužnosti.

Ova odluka je obradovala sve u Pomoravskom okrugu, samo se postavlja pitanje da li je u pitanju otkidanje vrha "ledenog brega" ili stvaran početak borbe protiv korupcije i kriminala u fudbalu u kome su zagazili više-manje svi... klubovi, sudije, funkcioneri saveza.

Još se prepričava prošlo-sezonska serija pobeda Bratstva iz Medjureča, zatim meč jagodinske opštinske lige Partizan Majur-Belica 0:1, kada je meč registrovan postignutim rezultatom i ako su gosti nastupili sa igračem koji je igrao sa parnim žutim kartonima, zatim tkzv. derbi za prvo mesto u jagodinskoj ligi, Šantarovac-Jedinstvo Duboka gde domaćin gubi meč lagano a meč počinje sa 9 igrača, sve uz žestoke uvrede upućene predsedniku gostiju...takvi slučajevi su dobro uzdmrali autoritet FS Pomoravskog okruga, koji je to ćutke posmatrao sa strane i tako doveo u pitanje i smisao svog rada.

Hajduk 3 : 0 OFK Tekstilac
Kolare 0 : 0 Mladost (S)
OFK Bratstvo 4 : 3 Partizan
OFK Batinac 2 : 0 Bratstvo
Resavac 4 : 1 Mladi radnik
Dragocvet 3 : 0 Kušiljevo
Rembas 2 : 3 Juhor