Ribnici opstanak sve dalje

Derbi začelja i duel starih znanaca i velikih sportskih prijatelja za Kraljevčane je bio utakmica sezone. Nažalost, puleni Bošak Mačužića su odigrali slabu utakmicu i zasluženo izgubili. Ljižani su počeli sigurnije, poveli su 0-4, naterali stratega domaćih da odmah zatraži tajm aut. Ipak, kako je meč odmicao, "musketari" su delovali sigurnije i na tehničkom tajm autu Ribnica je imala svoje prvo vođstvo 12-11. Nastavak je u potpunosti pripao gostima, igru je mudro vodio tehničar Oković, Đorđević i Gajević bili sigurni u napadu i Spartak je prvi set rešio u svoju korist 20-25.

Detalj sa meča Ribnica-Spartak (Ljig)

U drugom setu bolja igra Ribnice, čvršća na bloku, u polju borbenije i domaći su poveli 8-4 što je nateralo goste na prvi trenerski tajm aut. "Musketari" su prednost zadržali i na tehničkom tajm autu, a u nastavku poveli i 15-10 i imali kontru koju nije iskoristio Skakić. Usledila je kazna, gosti serijom od 6-0 prelaz u vođstvo i ponovo se mogla očekivati dramatična završnica. Gosti su servisima Vladana Aleksića stigli do 20-22, imali tri kontre na povećaju prednost, ali su domaći uspeli da se spasu i ubrzo izjednače. Gosti su prvi stigli do dve set lopte, ali je srce "musketarsko" izdržalo i svoju treću set loptu su pretvorili u izjednačenje 28-26.

Početak trećeg seta ličio je na prvi, servisi Okovića i vođstvo gostiju od 0-3, ali je Ribnica odmah uzvratila i ušlo se u rezultatsku klackalicu sa blagim vođstvo domaćina. Na tehničkom tajm autu vodili su gosti zahvaljujući razigranosti najiskusnijih Đorđevića i Aleksića. Onda je na scenu stupio korektor Spartak Gajevića i serijom servisa i dobrih napada doneo svom timu nedostižnu prednost i prvu set loptu 20-24. Iskoristili su Ljižani poslednju i to pošto je Paunović odservirao u aut, 23-25.

Opstanak samo teorija - poraz odbojkaša Ribnice od Spartaka iz Ljiga

"Hiljadu" glupsti su napravili odbojkaši Ribjice na početku četvrtog seta, kao da su se predali, pa je Spartak bez muke došao do kapitalnih 7-12. Do kraja nije bilo neizvesnosti, Spartak je u voom trenutku bolji tim, bolje je odigrao utakmicu u kojoj je potvrdio da mu je mesto u eliti. Kraljevčani polako klize ka Prvoj ligi u kojoj nisu bili 14 godina.

RIBNICA - SPARTAK   1 - 3 (20-25, 28-26, 23-25, 18-25)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 500 Sudije: D. Rogić (Beograd) i D. Savić (Zemun)

RIBNICA: Stefanović 13 (3 bl, 5 gr), Medurić 7 (2 bl), Milovanović 12 (2 bl, 4 gr), Paunović 20 (3 bl, 1 as, 7 sg, 7 gr), Skakić 12 (4 sg, 3 gr), Bićanin 2, Močić (libero 1), Trivunić 2, Marković 1, Vukmirović 1, Petrašinović 1, Savić (libero 2) Trener: B. Mačužić

SPARTAK: Marinković 11 (1 bl, 3 gr), Gajević 16 (1 bl, 1 as, 4 gr), Đorđević 13 (1 as, 4gr), Oković 4 (3 bl, 6 sg), Aleksić11 (3 bl, 1 as), Milovanović 9 (4 bl), Janković (libero 1), Maksimović, Matić, Mirković, Lazarević, Milenković (libero 2) Trener: V. Šarenac