"Arsa" za preokret i pobedu Nišlija

Treća uzastopna pobeda Nišlija, posle preokreta i vođstva “Građevinara” od dva gola razlike.

I ako je do jutarnjih časova teren bio prekriven snegom, domaćini su uložili velike napore i uklonili ga travnate površine, a u tome su veliku pomoć pružili i domaći igrači, pa je teren bio dobro pripremljen za odigravanje utakmice.

Nakon prvog poluvremena u kojem ni jedan tim nije ostvario prednost, domaćini su preko Aleksandra Lutovca u 48. minutu došli u vođstvo. Pokušali su Nišlije da uzvrate, ali posle samo 7. minuta usledio je novi “šok” za goste i novi pogodak za ekipu Rada. Strelac je bio Lazar Milošev u 55. minutu i pobeda Rada je bila na vidiku.

Međutim, Nišlije nisu mislile tako. Najpre je Rijota Noma, u 66. minutu savladao golmana domaćih Dejanovića. Tomić je upitio centaršut, a najbolji u skoku je bio japanski internacionalac u redovima Radničkog i glavom smestio loptu u mrežu za 2:1.

Kako se kraj utakmice bližio, tako su niški fudbaleri vršili sve veći pritisak na gol domaćih, a onda je na scenu stupio “Niški genije u kopačkama” Lazar Arsić. Prvo je iz slobodnog udarca u 85. minutu poravnao rezultat, a minut kasnije doneo pobedu “Realu sa Nišave”. Aleksandar Jovanović je uputio centaršut, Pavkov je u šesnaestercu preskočio loptu, a popularni Arsa je sproveo u sam ugao golmana Rada.

Ovom pobedom, Radnički se bodovno potpuno približio Spartaku, Voždovcu i Čukaričkom pa je realno izvesna borba za 3. poziciju na tabeli. Priliku da jednog rivala ostavi iza sebe imaće već u sledećem kolu, kada na svom “Čairu” dočekuju Čukarički.

RAD – RADNIČKI NIŠ 2:3 (0:0)

Stadion “Kralj Petar Prvi”
Gledalaca oko 300
Sudije: Aleksandar Vasić, Dejan Petrović, Svetozar Živin, Novak Simović.
Strelci: - 1:0 u 48. Lutovac, - 2:0 u 55. Milošev, - 2:1 u 66. Noma, - 2:2 u 85. Arsić, - 2:3 u 86. Arsić.
Žuti kartoni: Mijailović, Mladenović, Lukić, Petrović, Vico (Rad), Miladinović, Mladen Živković (Radnički).

RAD: Dejanović, Mijailović, Zonjić, Tanasijević, Vico, Petrović, Mladenović (od 79. Riznić), Stojanović (od 76. Marinković), Milošev, Lutovac, Lukić.

RADNIČKI NIŠ: Živković, Petrović, Miladinović, Simunović (od 76. Saša Stojanović), Nikola Stanković, Tomić (od 88. MIjailović), Noma, Slaviša Stojanović (od 55. Aleksandar Jovanović), Arsić, Mrkić, Pavkov.