Zahuktavanje Nišlija

Drugu za redom pobedu, na svom “Čairu”, ostvarili su fudbaleri niškog Radničkog. Ubedljivo je savladana šabačka Mačva, rezultatom 3:0. Dvostruki strelac za Nišlije je bio Milan Pavkov, dok je “tačku na i” stavio Noma Riota u samom finišu meča.

Malobrojna publika na “Čairu” je imala šta da vidi, pre svega kod svojih ljubimaca. Da je rezultatska razlika u korist niškog tima, bila veća, ne bi bilo ništa čudno. Domaći fudbaleri su stvorili mnogo prilika za gol, ali na njihovu žalost, samo tri lopte su završile iza leđa golmana Puletića.

Teren je bio izuzetni težak za igru, mekan, ali to domaćim fudbalerima nije smetalo da organizuju brze napade po bokovima, da efektno kombinuju na sredini terena i naravno, postignu tri gola.

Gosti iz Šapca su previše kombinovali, još u začetku svojih napada, previše komplikovali, i stvarali sebi problem da težište igre prebace na polovinu Radničkog. Uglavnom su njihovi pokušaji organizacije napada završavali odlaskom lopte van terena ili predajom lopte protivničkim igračima. Na prstima jedne ruke se mogu izbrojati situacije u kojima su oni dolazili do kaznenog prostora Nišlija, a neku ozbiljniju šansu za postizanje gola gotovo da nisu ni imali.

dvostruki strelac - Milan Pavkov

I ako su od početka utakmice domaći fudbaleri imali terensku inicijativu, na gol se čekalo sve do polovine prvog poluvremena. Tačnije, u 23. minutu, Arsić je ispred šesnaesteca gostiju prihvatio loptu, gurnuo je “u prazno” a Pavkov, koji je pažljivo pratio situaciju, utrčao iza leđa linije odbrane Mačve i sigurnim šutem savladao istrčalog golmana Puletića.

Drugo poluvreme nije donelo skoro nikakve razlike od prvog, s tim, što se stekao utisak da su igrači Radničkog još malo “dodali gas”. Ako im se u ranijim utakmicama moglo zameriti da nakon vođstva stanu, to večeras nije bio slučaj. Nije se dugo u drugom poluvremenu čekalo na gol. Već u 54. minutu 2:0 za domaće. Arsić je izveo slobodan udarac, iskosa sa desne strane. Uputio je centaršut na peterac, ispred golmana Mačve, koji je pokušao da dođe do nje, ali je Pavkov bio brži i lepim lob udarcem udvostručio prednost Radničkog.

Ređale su se šanse pred golom Šapčana, ali se do trećeg gola čekalo do 87. minuta. Simpatični Japanac Riota Noma, a u minulim mečevima jedan od najboljih pojedinaca u redovima Radničkog je postavio konačan rezultat utakmice. Najpre se izborio za jednu loptu na sredini terena. Stuštio se ka golu gostiju, odigrao dupli pas sa Arsićem koji je fantastično asistirao, a japanski internacionalac bio neumoljiv i na opšte oduševljenje malobrojne publike savladao golmana Puletića.

odlična igra - Ryota Noma

Sledeću utakmicu niški Radnički igra u nedelju, na Banjici, gde mu je domaćin ekipa Rada.

RADNIČKI NIŠ – MAČVA 3:0 (1:0)