Vrlo zanimljiv vikend u Prvoj rukometnoj ligi Istok

Deveto kolo je ubedljivo otvorila ekipa Rtanja iz Boljevca pobedom nad ekipom Jastrepca iz Blaca rezultatom 45:33 (24:13). Što se tiče ove utakmice niški arbitri Cvetković-Spasić su imali lak posao jer se već nakon 15ak minuta videlo kakav će biti ishod meča, Rtanj pravi seriju golova i odlazi na odmor sa 24:13, zatim oko 35. minuta ekipa Jastrepca dolazi do neočekivane serije i smanjuje rezultat. Boljevčani se nakon 40. minuta bude i nanose neizbežan šesti poraz Blačanima rezultatom 45:33.

Prvi derbi kola odigrao se u Ćupriji gde su snage odmerili rukometaši Radničkog i Paraćina, meč su vodile sudije iz Leskovca Milošević-Stojiljković. Vrlo neizvestan meč gde se igralo "gol za gol", ekipe odlaze na poluvreme nerešenim rezultatom 14:14 a zatim od 45. minuta kreće prava borba u kojoj je za nijansu Radnički bio motivisaniji i rešio meč u svoju korist rezultatom 29:28.

U Pirotu ne tako zanimljiv meč gde su se sastale ekipe Pirota i Progresa iz Svrljiga, sudije ovog meča su bili Mitić-Petković. U prvom poluvremnu ekipa Progresa je diktirala tempo i zasluženo otišla na odmor sa golom razlike 17:16. U drugom pluvremenu ekipa Progresa pravi dosta tehničkih grešaka i vraća ekipu Pirota u život. U 45. minutu rezultat je bio veoma neizvestan i diže publiku na noge koja motiviše ekipu Pirota i pritom odnose pobedu 36:31.

Puno preokreta smo videli i u duelu između Vlasotinca i ekipe Bora. Na poluvremenu su Vlasotinčani vodili golom razlike 16:15, a zatim veliki pad u igri i preokret pred sam kraj utakmice u korist ekipe iz Bora i završavaju utakmicu rezultatom 32:29.

U hladnoj hali u Aleksincu odigran je duel između istoimene ekipe i favorita iz Žitorađe. Nije puno vremena trebalo favoritima da naprave dve jake serije i da odu na odmor sasvim solidnim rezultatom 20:13 a utakmicu završe ne tako ubedljivim rezultatom i time nanesu Aleksincu treći poraz rezultatom 27:32.

Vrlo neizvestan meč u devetom kolu odigrao se u Leskovcu gde su se sastali ekipa Hisara i ekipa BSK Hebe iz Bujanovca. Puno posla su imali jagodinski arbitri Dejan Martinović i Aleksandar Petrović. Rezultat u prvom poluvremenu je bio 19:17 za ekipu Hisara, a zatim u drugom poluvremenu dešava se pad u igri Leskovčana i BSK dolazi do dragocena dva boda pobedom 35:34 čime nanosi sedmi poraz ekipi Hisara.