Prokupački derbi pripao MOK Topličaninu 97

Proteklog vikenda u sportskoj hali "dr Zoran Đinđić" u Prokuplju odigran je "gradski derbi" II odbojkaške lige Istok, između domaćina Topličanina i gostujućeg ekipe MOK Topličanin 97.  Rezultat je bio 1:3. Po setovima21:25, 22:25, 25:18, 21:25.

Kako se MOK Topličanin 97 od prošle sezone takmiči u ovom rangu takmičenja, ovo je bila prva pobeda nad gradskim rivalom u zvaničnim takmičenjima, ako računamo seniorske ekipe.

Gostujuća ekipa je dobro otvorila utakmicu od samog početka i sigurnom igrom osvojila prvi i drugi set. Domaćini su se u nastavku vratili, nametnuli svoju igru i lako rešili treći set u svoju korist. Međutim, gostujuća i motivisana ekipa MOK Topličanina 97 je u četvrtom setu nastavila sa igrom iz prva dva i četvrti rešila u svoju korist. Najzapaženiji u ovoj utakmici bio je nišlija, Nikola Šribar, korektor gostujuće ekipe.

Ovom pobedom je MOK Topličanin 97 osvojio prve bodove u ovogodišnjem prventstvu. Domaćin OK Topličanin je do sada u četiri prvenstvena kola osvojio ukupno 5 bodova.

Obe ekipe nastavljaju dalju borbu za bodove. MOK Topličanin 97 ugostiće 12. novembra na svom terenu ekipu Hajduk Veljko iz Negotina, dok će druga prokupačka ekipa OK Topličanin na megdan Pirotu 11. novembra.

Topličanin 1 : 3 MOK Topličanin 97
Hajduk Veljko 0 : 3 Ozren
Niš 2 1 : 3 Desetka
Vranje 3 : 0 Radan