Radnički osvojio bod u Novom Sadu

Derbi 14. kola Superlige Srbije, značilo je “vruće” gostovanje za Nišlije na “Karađorđu”, za “vađenje” nakon kiksa na svom terenu protiv Voždovca u prošlom kolu kada su na Čairu odigrali 1:1. S druge strane, Novosađani, koji na svom terenu imalju najbolji učinak posle Crvene zvezde, su ipak imali ulogu favorita.

Utakmica u kojoj je Vojvodina bila dominantna u prvom, a Radnički za nijansu bio bolji u drugom poluvremenu, je završena bez pobednika rezultatom 1:1. Strelci su bili, za domaće Jovančić, a za goste Pavkov.

Prvo poluvreme je proteklo u znaku domaćina koji su stvorili nekoliko izglednih šansi za postizanje pogotka, ali su gosti iz Niša na svom golu imali veoma raspoloženog Krznarića koji je svojim odbranama osujetio ove izgledne prilike. Inače tridesettrogodišnji Čačanin, Nemanja Krznarić, je na večeranjem susretu po prvi put stao na gol Radničkog iz Niša.

Na samom otvaranju susreta, u 1. minutu, Subotić je uputio odličan udarac ka golu gostiju, a Krznarić odbranio, odbivši loptu koja nakon toga završila na stativi. Još bolju priliku su imali Novosađani u 8. minutu, kada je Stefan Mihajlović, zaboravljen od odbrane gostiju, ciljao levi donji ugao niškog gola, ali se opet lopzi, na putu ka golu, isprečio Krznarić i fenomenalnom intervencijom spasio svoj tim. Okušali su se i Mesraević u 17. Vukasović u 27. ali je golman niškog Radničkog bio nesavladiv.

Što se tiče učinka u napadu Radničkog u prvom poluvremenu bio je neprepoznatljiv, a njegovi napadači nisu, tokom prvih 45 minuta uputili ni jedan udarac ka golu Rockova.

Drugo poluvreme, druga priča. Uspeli su fudbaleri Radničkog da težište igre prebace na polovinu Vojvodine. Najpre je u 56. minutu je zapretio Pavkov oštrim udarcem, a krajnim naporom je golman domaćih odbranio udarac Arsića sa preko 30 metara iz slobodnog udarca.

Ipak, prvi gol na utakmici, u 70. minutu, postižu domaći fudbaleri. Jovančić je prihvatio “odloženu” loptu Subotića i sa nekih 17-18 metara precizno plasirao loptu u gol Radničkog iza leđa, ovog puta nemoćnog, Krznarića.

Samo dva minuta kasnije uzvratio je Radnički. Dosuđen je slobodan udarac za gostujuće fudbalere na samoj ivici kaznenog prostora Vojvodine, zbog igranja rukom. Kada su svi očekivali da će Arsić pokušati da savlada Rockova, on je preskočio loptu koju je Pavkov smestio u gornji levi ugao gola Vojvodine pravim projektilom. Bio je to 9. gol najboljeg strelca lige, i to kakav.

Nakon ovog gola, rasplamsala se borba na terenu, a šanse su počele da se ređaju na obe strane. Mogli su Jovančić u 78. Antić u 82. i prelepim poluvolejem Stefan Mihajlović u 84. minutu da donesu pobedu Novosađanima, a Arsić u 83. Nišlijama, ali su golmani bili na visini zadatka i sačuvali svoje mreže, pa promena rezultata nije bilo.

Prava je šteta za Nišlije, što u samoj završnici utakmice, Noma nije bolje reagovao nakon "kiksa" golmana Vojvodine Rockova. Bila je to poslednja prilika za Radnički u kojoj je mogao da osvoji i više od boda,

U sledećem kolu na niškom Čairu gostuje kruševački Napredak.

VOJVODINA : RADNIČKI NIŠ 1:1 (0:0)