Ćapin pogodio za trijumf Dinamika

Ako izuzmemo utakmice nacionalnih selekcija, nikada više gledalaca nije bilo u novoj sportskoj dvorani na jednom "domaćem" događaju. U KK Sloga su uradili pravu stvar, obišli su kraljevačke škole, podelili veliki broj ulaznica i na premijeri u novoj sezoni protiv Dinamika iz Beograda preko 1500 gledalaca u sportskom hramu na desnoj obali Ibra.

Sloga nije važila za favorita protiv našeg ABA 2 ligaša, ali je odigala hrabro i već u prvih deset minuta, zahvaljujući fenomenalnom Marku Popoviću, sve vreme imala minimalnu rezultatsku prednost. Ipak, nekoliko brzopletih poteza "belih" i brza tranzicija Beograđana, nezaustavljivi Filip Zekavičić i ovaj deo igre Dinamik je rešio u svoju korist 23-25.

U drugoj četvrtini gosti su preko kapitena Ćapina sa dve trojke i nekoliko lakih poena ispod koša "belih" stigli do tada velikih 30-38, što je nateralo Bojna Kusmuka da posegne za prvim predahom. Nije pomoglo, jer je Mijauskas doneo i prvu dvocifrenu prednost 30-40. Ali, tada ponovo na scenu stupa Marko Popović i serijom poena iz igre i sa linije slobodnih bacanja vraća domaće u igru. Posle pet promašenih slobodnih bacanja u poslednjih pola minuta igre, Sloga je na veliki odmor sa minusom 44-51.

Prelep ambijent na premijeri

Treća četvrtina je počela serijom Sloge 9-3 što je bio znak da Oliver Popović potraži kratak predah. Ubrzo je igra "na nož" domaćih oživela davno zaboravljeni duh "srpske Bolonje". Gledaoci su poneli Spogu do vođstva 63-62. Na kraju ovog veoma zanimljivog perioda rezultatski egal 65-65.

U poslednjih denjset minuta uzbuđenja na pretek. Dinamik nije u potpunosti iskoristio činjenicu da je Slogu potpiuno izdao šut. Opterećenost sa ličnim greškama visokih ihgrača domaćih takođe je omogućavalo lake poene Dinamika, ali gosti su imali najviše špest poena prednosti. Konačno je dva i po minuta pre kraja Simeunović postigao trojku za 77-80 i Sloga bila na domak uspeha. Kada su poenima Popovića domaći poveli 81-80, minut pre kraja, izgledalo je da je sve moguće. Simuenović je 7 sekundi pre kraja doneo izjednačenje 86-86, a Ćapin sa zvukom sirene, iz drugog pokušaja pogodio za pobedu Dinamika 86-88. Odlična utakmica i atmosfera koja je podsetila na neka predivna košarkaška vremena u gradu na Ibru.

Detalj sa utakmice Sloga-Dinamik

SLOGA - DINAMIK 86 - 88 (23-25, 21-26, 21-14, 21-23)

Nova sportska dvorana Gledalaca: 1500 Sudije: Nikolić (Beograd), Milojević (Kruševac), Matić (Kragujevac)

SLOGA: Popović 27, Mladenović 2, Bogdanović 4, Mihajlović, Simeunović 13, Ostojić 9, Glišović, Simović 12, Ilić, Nikolić 17, Đorđević 2, Erak

DINAMIK: Oldridž 7, Beslać, Krstić 7, Ćapin 22, Petrović, Milisavljević 11, Đurasović 14, Varda 3, Majauskas 4, Miladinović, Zekavičić 18, Ćirković 2

Koš Ćapina u poslednjoj sekundi za trijumf Dinamika u Kraljevu!

Borac 108 : 85 Vojvodina
OKK Beograd 75 : 76 Spartak
Zlatibor 89 : 80 Metalac
Sloga 86 : 88 Dynamic
Tamiš 85 : 81 KKK Radnički
Beovuk 72 71 : 82 Vršac