Ni "Đumi" ne pomaže

U veoma dinamičnoj utakmici, danas na Čairu, Radnički I Voždovac su podelili bodove odigravši nerešeno 1:1. Premijerna utakmica novog trenera Milana Đuričića I rekordno mali broj gledalaca su neki od najjačih utisaka sa ovog meča.

Meraklije su ovaj susret bojkotovale, a razlog bojkota je bio predočen parolom na južnoj tribini.

Bojkot "Meraklija"

Prvo poluvreme nije obilovalo šansama za postizanje pogotka. Samo par situacija koje su “mirisale” na gol. U 18. minutu Pavkov se izborio za dobru poziciju, oštro šutirao, ali za malo je bio neprecizan. Za goste nada da mogu u vođstvo u 28. minutu, kada je odličan šut Duronjića, Živković krajnjim naporom odbranio, a loptu prosledio u korner.

Nije bilo šansi, ali bilo je puno “varnica” oko terena. Najpre je gostujući trener Ilija Stolica imao “šta da kaže” glavnom arbitru Bojanu Nikoliću, a kada je I pored opomene nastavio svoje izlaganje, morao je da se preseli u gledalište, a njegovo mesto je zauzeo njegov zamenik Aleksandar Linta. No, to nije bilo sve. U 43. minutu, nakon jednog duela je povređen bek domaćih Stanković, a gostujući fudbaleri nisu želeli da u duhu fer-pleja izbace loptu van igre pa je to dodatno naelektrisalo atmosferu. Epilog ove situacije je bio taj da su pre vremena u svlačionici završili I zamenik Stolice, Linta, ali trener golmana Nišlija Stanković. Glavni sudija, Bojan Nikolić iz Kragujevca jr ptvo poluvreme produžio za čitavih 7 minuta. Opravdano.

Početak drugog poluvremena je pripao Radničkom. Težište igre je prebačeno na polovinu gostiju, ali konkretnijih napada I stvaranje šansi nije bilo. Gosti su pretili brzim kontranapadima I iz jednog takovog u 66. minutu došli u vođstvo. Najpre je na jednu dubinsku loptu istrčao golman Živković,izboskovao je u polje, a Putinčanin sa nekih četrdesetak metara šutirao oštro I precizno u nebranjenu mrežu..

Pokušao je Radnički da poravna u 72. minutu, kada je iskosa sa nekih 7-8 metara šutirao Kovačević, ali je Popović odbranio ovaj udarac.

Odličan napad su izveli igrači Radničkog u 86. minutu, Pavkov je asistirao Slaviši Stojanoviću, ali I ta šansa je otišla u nepovrat.

Ipak u 88. minutu izjednačenje. Pavkov je bio siguran sa 11. metara, a prethodno je Luković, nakon šuta Kovačevića, igrao rukom u svom šesnaestercu. Bojan Nikolić koji je bio na par metara od samog događaja odmah pokazao na “belu tačku”.

Krenuo je Radnički svim silama ka golu Voždovca I u zaustavnom vremenu imao je kolosalnu šansu da napravi potpuni preokret. Kovačević je centtrirao sa desne strane, na petercu je bio sam Slaviša Stojanović, odlično štirao glavom, ali je golman Popović čudesno odbranio. Isti akteri samo minut kasnije, ali I isti epilog. Ipak, na kraju pravedna podela bodova.

Utakmica je imala i svoje "treće poluvreme" ispred svlačionica i službenih prostorija, pa će verovatno biti materijala za disciplince Super lige, a posebna zanimljivost je ta, da je u protokolu, kao četvrti sudija, bio upisan Milan Ilić iz Ćuprije, a za vreme utakmice je poslove četvrtog arbitra obavljao Aleksandar Živković iz Niša.

RADNIČKI : VOŽDOVAC 1:1 (0:0)