“Građevinarke” se oprostile od Kupa Srbije

Fudbalerke Rada završile su takmičenje u nacionalnom kupu, pošto su u Novom Sadu u meču ¼ finala izgubile od novosadske Vojvodine sa 7:1

ŽFK Vojvodina: Đapić, Penić ( od 61 Milanović), Šćepanović, Trbojević, Nikolić ( od 69 Magovčević), Savanović ( od 77 Maksić), Kovačević ( od 60 Petrović), Plavšić, Delić, Malijar, Mlinarević

ŽFK Rad: Ubović ( od 70 Miljković), Dukić ( od 46 Jovanov), Miljković ( od 57 Nikolić), Polić, Pantović, Tanasković, Milenković, Civrić ( od 53 Smiljković), Mirčetić ( od 65 Risteski), Simić, Ćorluka

“Građevinarke” nisu uspele da se plasiraju u polufinale najmasovnijeg takmičenja u Srbiji, pošto su u Novom Sadu doživele ubedljiv poraz od ekipe Vojvodine -7:1. Superligaš iz Srpske Atine bio je previsoka prepreka za fudbalerke Rada u četvrtfinalu nacionalnog Kupa, ali bez obzira na visok poraz devojke sa Banjice, posle dve i po godine postojanja, ostvarile su veliki uspeh plasmanom u četvrtfinale Kupa Srbije

Perfektno “baratanje” loptom, precizni pasovi, veoma zanimljivi i lepi potezi, borbenost i požrtvovanost za svaku loptu, krasili su igru domaćeg tima, što je na kraju rezultiralo sa 7 pogotaka u mreži Radovki. Treba napomonuti da su i “nebesko – plave” pružile snažan otpor u prvom poluvremenu, dok su u nastavku potpuno pale.

Na prvi pogodak čekalo se svega osam minuta, duga lopta upućena od Nikoline Plavšić stigla je do Adrijane Delić koja koristi priliku i dovodi svoj tim u vođstvo.Deset minuta kasnije strelac vodećeg pogotka za Novosađanke bila je u izglednoj prilici da duplira vođstvo svog tima, ali je za malo bila neprecizna. U 22 minutu kapiten ekipe Andrijana Delić pogađa stativu, lopta se ponovo odbija do nje, ona nesebično upošljava Ivanu Malijar , sledi oštar udarac i odlična intervencija golmanke Maje Ubović. U jeku potpune dominacije Vojvodine, Radovke poravnavaju rezultat u 25 minutu koji je za trenutak bio najava neizvesnog ishoda ovog meča. Danijela Mirčetić je izvela kazneni udarac iz ugla, nespretno je intervenisala golmanka Tanja Đapić kratko odbivši loptu do Nede Civrić kojoj nije bilo teško da je “ugura” u mrežu. Kratko je trajalo slavlje “građevinarki”, samo minut kasnije Nikolina Plavšić iz kontre dovodi svoj tim u vođstvo – 2:1. U 37 minutu beležimo lepu akciju Plavšićeve i Delićeve, ali ova druga je za malo bila neprecizna. Dva minuta pred odlazak na odmor Vojvodina dolazi do opipljive prednosti. Ivana Trbojević je dubinskom loptom izbacila Nikolinu Plavšić koja iz drugog pokušaja šalje loptu u mrežu.Tokom prvog poluvremana triling Vojvođanki Plavšić – Delić- Malijar pravio je pravu pometnju u redovima “građevinarki”, da bi njihova dominatnost došla do izražaja u drugom poluvremna kada devojke sa Banjice nisu imale pravo rešenje kako da zaustave, nezaustavljivi trio Vojvodine. U 52 minutu Nikolina Plavšić iz solo akcije postiže četvrti pogodak za svoj tim.Desetak minuta kasnije Malijar i Plavšić odlično kombinuju, ali se istakla Maja Ubović. U 72 i 75 minutu pokušale su Plavšićeva i Malijarova, ali u prvom slučaju Sofija Miljković odlično interveniše, dok je u drugom slučaju lopta prohujala pored stative. “Petardu” u mrežu “građevinarki “bacila” je Adrijana Delić u 82 minutu iz solo akcije.Samo četiri minutu kasnije precizna sa 18 metara iz slobodnog udarca bila je Ivana Trbojević. Tačku na ovaj meč stavila je Ivana Malijar minut u 89 minutu.