02.04.2017 Administrator

Minimalan poraz Tigrica

Rukometašice Radničkog su u okviru drugog kola plej-auta izgubile na svom terenu od ekipe Kikinde rezultatom 25-24,poluvreme 12-15. Prvo poluvreme je proteklo u izjednačenoj igri sve do devetog minuta i rezultata 9-9, kada Tigrice preuzimaju stvar u svoje ruke, prelaze u vođstvo i sigurnom igrom dolaze do prednosti od 3 gola razlike na poluvremenu 15-12. Stiče se utisak da je razlika mogla biti i veća u korist domaćih igračica. Na početku drugog dela igre Radnički ne koristi sedmerac što daje krila gostujućim igračicama, koje su zaigrale čvrsto u odbrani i raznovrsnije u odbrani i u 49-om minutu dolaze do izjednačenja 21-21. Od tada se igra gol za gol. Tigrice su imale poslednji napad za izjednačenje,ali ga nisu iskoristile i tako su 2 boda otišla u Kikindu.

Kod domaćina je najefikasnija bila Ksenija Petrović sa 8 pogodaka,a pratile su je Katarina Stepanović sa 6 i Sandra Radović 5 golova.U redovima gošći najefikasnije su bile Jelena Ardala i Emilija lazić sa 7 pogodaka. Sledećeg vikenda Radnički će u okviru trećeg kola plej-auta gostovati u Boru istoimenoj ekipi.

ŽRK Radnički Kragujevac -ŽORK Kikinda 24:25 (15:12)

Kragujevac, hala "Jezero". Gledalaca: 100
Sudije: Dušan Cvetković,Igor Nikolić
Sedmerci:  Radnički 5(3), Kikinda  2(1)
Isključenja: Radnički 2 min, Kikinda 12 min

Igrač utakmice : Jelena Živkov

RADNIČKI: Ćosić( 14 odbrana), Petrović 8, Begović, Jelesijević 1 . Blagojević, Radović 5, Ležaja  (1 odbrana),  Lukić , Stajković (odbrana),  Kojić 1 ,Stoiljković 1 ,Stepanović 6,  Kulić ,Janković 2.

KIKINDA:   Aleksić ( 9 odbrana), Stepanović, Bajkin 2, Živkov 4, Mitrović, Ardala 7, Sivčev 1, Golušin, Kovačić 2, Žikić 1, Đurašković ( 3 odbrane), Kekez, Lazić 7, Ristić 1