Mladost (Omoljica) jesenji prvak

Fudbaleri Mladosti iz Omoljice u poslednjem kolu na gostovanju Jugoslaviji iz Jabuke osvojili su bod i postali jesenji prvaci Prve JBPFL  sa bodom prednosti od BAK-a iz Bele Crkve. Posle osvojene jesene titule ispred kluba sa reke Ponjavice predsednik kluba Zoran Petrov i sportski direktor Dragan Lukić - Mance koji je došao da pomogne klubu pohvalili su igrače za ostvareni uspeh.

Jesenji prvacui FK Mladost - Omoljica

- Osvojili smo prvo mesto i imamo sada još veću obavezu u nastavku prvenstva da sačuvamo vrh tabele i da pokušamo da se plasiramo u viši rang. Pauzu ćemo iskoristiti da se  što bolje pripremimo za nastavak sezone i želimo maksimalnu saradnju sa klubovima našeg područja. Prvi korak je u planu saradnja sa Dinamo 1945 gde želimo da uspostavimo saradnju oko ustupanja mladih igrača koji imaju manju minutažu i koji će moći da kod nas igraju i da se fudbalski razvijaju."- kaže Lukić.

Prvenstvena utakmica Prve JBPF lige 15. kolo: Jugoslavija - Mladost (O) 1:1 (0:1)

Jabuka. Stadion: Jugoslavije. Gledalaca: 150. Sudija: Stojan Vojnović (Pančevo). Strelci: Nikolovski u 55. za Jugoslaviju, Petrović u 7. minuti za Mladost.

Jugoslavija: I.Nikolovski, Dukovski, Mitković, Nenadić, Ramadanović, Paloc (Stankovski), Krstevski, Stojanovski, Angelovski, Koleski, D.Nikolovski.

Mladost: Crveni, Jovanović, Petrović, Marković, B.Savanović, Božić, Lukić. Đukanović (Krunić), Ivanišević, Đurić, Živković.

Fudbaleri Mladosti od samog starta nametnuli su tempo i imali incijativu protiv domaće ekipe iz Jabuke. Gosti iz Omoljice došli su vođstvo kada je iz kornera direktno u gol tukao Petrović i savladao golmana I.Nikolovskog. Domaći fudbaleri izjednačili su posle solo prodora D.Nikolovskog u 55. minuti kada je izašao sam i rutinski savladao Crvenog.