Kosaničin ples na kiši

Fudbaleri Kosanice pobedili su danas u pretposlednjem kolu jesenjeg dela prvenstva Zone Zapad Jedinstvo iz Mijatovca sa 4:0 (0:0). Iako je kiša neprestano padala igrači obe ekipe su prikazali veliku borbenost. Treba odati priznanje i gostima koji su došli sa deset igrača i uspeli da održe, 0:0 do 55. minuta. U prvom poluvremenu Kosanica je bila nadmoćnija i stvorila veliki broj šansi ali ili su promašivali ili je golman Jedinstva Damjanović branio njihove udarce. Gosti su pokušali nekoliko puta da ugroze gol Kosanice iz kontranapada ali bezuspešno. Ključ na bravi Jedinstva pronašao je Pavićević u 55. minutu. Dva minuta kasnije postigao je još jedan gol i uveo utakmicu u nešto mirniju završnicu. Gvozdenović je tri minuta kasnije povećao prednost a razbijenu koncepciju igre gostiju iskoristio je Milićević i postavio konačan rezultat utakmice.U stručnom štabu Kosanice kažu da su zadovoljni igrom i zalaganjem igrača. Kažu da je posledica nadmoćnije igre i rezultat na kraju utakmice.U poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva Kosanica igra u Obrežu sa Juhorom.