Niš počeo sezonu porazom od Zvezde

Drugu sezonu u Superligi odbojkaši Niša startovali su porazom 3:0 od aktulenog šampiona države Crvene zvezde u hali Čair. Neizvesna igra u drugoj i trećoj deonici, Nišlije imale priliku da osvoje makar set.

Milan Stojković je od 8 poena, 3 upisao iz bloka; foto: Vanja Keser

Iako su obe ekipe osvojile isti broj direktnih poena iz igre (53), Nišlije imale više poena iz bloka (10 u odnosu na 7 gostiju) i više smečeva (40-39), Crvena zvezda je manje grešila (16 poklonjenih poena, dok je Niš imao 27) i došla do pobede.

Posledice zakasnelih priprema i sastavljanja ekipe Niša videle se su u prvom setu u kom se Zvezda rano „odlepila“ i povela sa 8:4 raznolikom igrom u polju.

Nije mnogo pomogao tajm-aut Nišlijama, a uz dva asa Beograđani su na tehnički tajm-aut otišli sa plus 6 (12:6). Loš prijem niške ekipe, ali i samo dve greške u igri pomogli su Zvezdi da povede i sa 9 razlike (19:10). Beograđani su polako privodili kraju prvu deonicu koju su dobili sa 25:18.

Mnogo bolja igra Nišlija viđena je u drugom setu u kom su crveno-beli na početku poveli sa 8:6. Poenom Stojkovića i blokom Mutapčije domaćini su izjednačili na 8:8, a Pržić je pomogao sa dva poena da Nišlije na tehnički tajm-aut odu sa dva poena razlike (12:10).

Dušan Stojsavljević je bio enigma za blokere i primače Niša koji je u drugoj deonici postigao 10 poena. On je pomogao svojoj ekipi da izjednači na 13:13, nakon čega je usledila igra poen za poen. Ušlo se u neizvesnu završnicu, a Niš je imao priliku da osvoji set pri vođstvu 24:23. Usledio je tajm-aut Crvene zvezde i dobra partija Gmitrovića koji je prvo smečovao, pa blokirao napad Nišlija i time doneo gostima set-loptu koju je servis-poenom iskoristio Nikola Munčan, kapiten crveno-belih.

Šansu da osvoji makar set Nišlije nisu iskoristile u trećoj deonici kada su imale dve set-lopte. Dobru igru nastavio je Predrag Pržić, kapiten niške ekipe, a pratiili su ga i Stojković i novajlija Arsenije Mutapčija, koji je učestvovao u 4 od 5 blokova Nišlija. Na servis tehničara Aleksandra Pejčića, Nišlije su dva puta stizale prednost Zvezde, ali nisu uspevale da se „odlepe“ na više od 2 poena razlike. Borili su se niški odbojkaši da dođu do jednog seta, ali nisu pomogla ni dva poena iz bloka. Zvezda je iskoristila tek treću set-loptu i to servis-poenom najboljeg na terenu Dušana Stojsavljevića.

U narednom kolu Nišlije gostuju Vojvodini, a taj meč na programu je u četvrtak 20. oktobra.

NIŠ – CRVENA ZVEZDA 0:3 (18:25, 24:26, 27:29)

Hala Čair, Niš. Sudije: Janković i Kovačević.

NIŠ: Lukić, Rakić, Pejčić 3, Jović, Pavlović 7, Mutapčija 11, Brčić, Stojković 8, Kostadinović (libero), Pržić 19, Mijalković 5, Ilić.

CRVENA ZVEZDA: Škrbić, Jevtić (libero), Samardžić 4, Petrović, Gmitrović 15, Mašulović 3, Milutinović, Nejić, Stojsavljević 21. Munćan 7, Blagojević, Veljović 3.

Vojvodina NS Seme 3 : 1 Jedinstvo (SP)
Niš IGM Mladost 0 : 3 Crvena zvezda
Spartak (LJ) 3 : 1 Partizan
Klek Srbijašume 2 : 3 Radnički