SLZ : Sloga (P) - Šumadija 1903 1:1

Požežani su bili favoriti u duelu sa Kragujevčanima ali nisu došli do celog plena.Možda je i izvesna doza pritiska u ovakvim susretima učinila svoje,pa domaći nisu odigrali na očekivanom nivou.Nedostajalo je borbenosti i koncentracije u trenucima kada je rival mogao biti „slomljen“.Sve u svemu,sumirajući kompletnih 90 minuta može se konstatovati da je remi najrealniji odraz zbivanja na terenu.

Nakon desetak minuta igre,šansa za goste.Centaršut sa desne strane Dobrić ne uspeva da pretvori u gol sa 7-8 metara.Lopta odlazi pokraj leve stative.Ubrzo zatim dolazi do promene rezultata u korist Sloge.Protićev ubačaj sa levog boka Nastić pokušava da ukroti,lopta mu ispada,dolazi do Vasilića,koji pogađa,gotovo iz „mrtvog ugla“.Sve se odigralo u 13. minutu. Već u 19. minutu, nova prilika za „plave“.Radosavljević je bio neometan,desetak metara od gola,no tukao je „nebu pod oblake“.Gosti uspevaju da uspostave balans i u par navrata prete,uglavnom iz prekida i nakon nabačenih lopti. Na isteku 26. minuta Đurđević je probao glavom,u padu,ali je Rumenić imao sreće. Deset minuta kasnije i Dobrić je šutirao na istovetan način – preko gola!

Nastavak nije doneo bitniju promenu u odnosu prema igri.I jedni i drugi,bez previše rizika.Par iole ozbiljnijih ataka okončano je šutevima sa distance. U 54. minutu, Tešić je zagrejao dlanove Nastića,dok je na suprotnoj strani pripretio Petrović šezdesetak sekundi kasnije,iz slične pozicije. Ipak,upornost Kragujevčana isplatila se u 68. minutu. Rezervista Andrić prolazi po desnoj strani,upućuje centaršut na peterac a tamo neometan,iskusni Živadinović ne greši!Glavom matira Rumenića za 1:1! Mogao je Andrić da donese potpuni preokret u 74. minutu, međutim nije bio precizan sa ivice kaznenog prostora. U finišu, Požežani imaju više loptu,pokušavajući da učine nešto više.Takav pristup im donosi dve prilike u 89., odnosno 94. minutu. Prvo je Ćendić bio neprecizan sa peterca.Čini se da nije u dovoljnoj meri procenio let lopte,što je uticalo da „bubamara“ ne ode u željenom smeru.Poslednju priliku da donese trijumf Slogi, propusta Grujičić u četvrtom minutu nadoknade.Dobro se zagradio unutar kaznenog prostora,šutirao iz okreta u levi ugao ali je Nastić paradom sačuvao mrežu!Par sekundi nakon toga vrlo dobri arbitar Đorđević iz Guče, označio je kraj.

Prilika da današnji suparnici poprave utisak, pruža se za sedam dana, kada Sloga gostuje Jošanici, koja i dalje nema trijumf, dok Šumadija putuje u Smederevo.

Polet (LJ) 1 : 0 Smederevo 1924
Mihajlovac 1934 0 : 0 Budućnost Krušik 2014
Radnički 1923 2 : 0 Zlatibor (Č)
Šapine 0 : 1 Loznica
Železničar 0 : 2 Jedinstvo Putevi
Mokra Gora 1 : 1 Karađorđe (T)
FAP 1 : 0 Jošanica
Sloga (P) 1 : 1 Šumadija 1903