Borac bolji u borbi za Prvu ligu

Odbojkašice Tare poražene su u derbiju kola od Borca iz čačka sa 3:1 u setovima i tako izgubile svaku šansu da izbore plasman u Prvu B ligu. Rezultat po setovima bio je 25:22,18:25: 22:25, 24:26

Prvi set su  dobrom i požrtvovanom igrom dobile domaće igračice i mnogobrojna publika koja je  odličnim navijanjem prosto nosila odbojkašice Tare bila je ubeđena da će se i naredna dva seta  završiti u korist Bajinobaštanki, ali se sa tim nisu slagale odlične Čačanke koje su naredna tri seta pokazale kako se bori za  klub i plasman u viši rang takmičenja. Čim je počeo  drugi set igra Tare se raspala, igale su bez napada, a odbrana je bila konfuzna i Borac je lako osvajao nove poene. Tara je nastupila bez srednjeg blokera Ivane Petković koja zbog virusne infekcije nije bila u sastavu za ovaj meč.

"Nismo odigrali utakmicu kako smo se dogovorili, osim prvog seta  svi ostali su bili ispod našeg nivoa igre i posle analize utakmice možda dobijemo neke odgovore. Nismo uspeli da ostvarimo zacrtani plan od septembra prošle godine i na upravi kluba je da se veoma brzo sastane i donese odluku šta dalje. Sigurno će biti promena u seniorskoj selekciji. Nekoliko članova Upravnog odbora kluba  najavilo je ostavke smatrajući da je ovo neuspeh seniorske selekcije. Ono što nas raduje su mlađe selekcije kluba sa kojima radi trener Jekić Zoran i ova deca predstavljaju budućnost odbojke u našem kraju - izjavio je predsednik kluba Mihailo Jevtić

Tara u zadnjem kolu, kao domaćin  igra protiv ekipe Trstenika u subotu od 16 časova, a Borac gostuje Zlatiboru u Čajetini.

Crnokosa 0 : 3 Gimnazijalac
Tutin Dalas 3 : 0 Putevi Trendteks
Trstenik 3 : 1 Mokra Gora
Borac 3 : 1 Tara
Ekonomac 2 : 3 Zlatibor