Železničar porazom započeo plej-aut

Rukometaši niškog Železničara porazom su započeli doigravanje za opstanak u Superligi. Ubedljivo su poraženi u Kaću od domaćeg sastava Jugovića - 29:18 (15:11).

Sve je izvesnije da će niški tim ostati bez jedinog superligaša. Nišlije će, po svemu sudeći, naredne sezone igrati u drugom po kvalitetu rangu takmičenja, ako tada uopšte budu postojali.

Mlada niška ekipa još jednom nemoćna; foto: Vanja Keser

Mlada niška ekipa, koju sa klupe predvodi Nebojša Bokić, od starta subotnje utakmice bila je u rezultatskom zaostatku. U 8. minutu bilo je 4:0 za domaći sastav, a prvi gol Nišlije su postigle tek u 10. Minutu.

U 14. minutu trećim golom Luke Petrovića “Želja” je prišao na gol minusa (5:4), ali je od tog trenutka domaći tim sigurno čuvao i do kraja meča postepeno povećavao prednost. Vođstvo Kaća u prvih 30 minuta kretalo se od 3 do 5 golova razlike, a na poluvremenu je na semaforu stajalo 15:11.

U nastavku utakmice rukometaši Jugovića bili su potpuno dominantni na oba kraja terena. Po ko zna koji put ove sezone, usled nedostatka fizičke snage i skraćene rotacije Nišlije su pale u drugom poluvremenu i doživele ubedljiv poraz.

Igrači Železničara postigli su samo 7 golova u nastavku, a primili duplo više, pa je na kraju tim iz Kaća zabeležio sigurnu pobedu -  29:18.

Niški tim prikucan je za dno plej-aut tabele bez bodova, a pretposlednji kragujevački Radnički ima 8, što dovoljno govori da su šanse za opstanak minimalne.

U narednom kolu u Čair gostuje Rudar iz Kostolca.

JUGOVIĆ - ŽELEZNIČAR 29:18 (15:11)

HALA: Hram, Kać,

SUDIJE: Ivan Mandić, Nemanja Kovačić (Novi Sad)

ISKLJUČENJA: Jugović 4, Železničar 2 minuta

JUGOVIĆ: Andrić, Milosavljev, Seleš 2i, Žikić 1, Vrgović 6, N. Kurteš 3, Grozdić, Stejin 2, Pokrajac 1, Vještica, Andrić, A. Kurteš 2, Vukovljak 2, Ratković 5, Matić, Travar 4 , Jokić 1

ŽELEZNIČAR: Stanojić, Lazić, Milanović, Stojanović 1, Cvetković, Milutinović 4, Kurtović, Podvinski, Virijević, Mađar, Pavlović 1, Petrović 6, Milenković, Mitić 5, Anisijević 1