Pobeda za beg sa dna

Ni kiša koja je na momente lila kao iz kabla, ni vodom natopljen teren koji je bio veoma težak za igru, nisu sprečili kadete Radničkog i Zemuna da odigraju dobru i nadasve borbenu utakmicu. Bespoštedna borba se vodila za svaku loptu, svaki aut, šut. Na kraju su slavili domaći fudbaleri, ali sve čestikte igračima oba tima na prikazanoj igri i požrtvovanju.

RADNIČKI NIŠ : ZEMUN 2:1 (1:0)

STADION na Bubnju
GLEDALACA oko 100
SUDIJA: Milan MITIĆ, Milan KRSTIĆ, Stevan RAŠIĆ (svi iz Leskovca)
ŽUTI KARTONI: Marinković (RADNIČKI NIŠ), Vujisić, Vasović (ZEMUN)
STRELCI: Aleksa JOVANOVIĆ u 26. min, Srđan MARINKOVIĆ u 83. min.(RADNIČKI NIŠ), Nikola RAJKOVIĆ u 80. min.(ZEMUN).

RADNIČKI NIŠ: Mladen MITIĆ, Srđan MARINKOVIĆ, Uroš STANOJEVIĆ, Aranđel RANGELOV, Dušan STANKOVIĆ, Aleksandar JANAĆKOVIĆ, Vukota MIJATOVIĆ, Petar ĆIRKOVIĆ, Ilija ŠUKOVIĆ, Branislav MLADENOVIĆ, Aleksa JOVANOVIĆ.

IGRALI SU JOŠ: Stefanović, Đorđević, Stojanović, Antić i Todorović.

BORAC ČAČAK: Branislav KROMPIĆ, Elvin RAJIM, Lazar ĐORĐEVIĆ, Nikola RAJKOVIĆ, Igor VASOVIĆ, Jovan MLADENOVIĆ, Petar MARKOVIĆ, Vuk VUJISIĆ, Lazar RADISAVLjEVIĆ, Marko RADAKOVIĆ, Nikola GLIŠIĆ.

IGRALI SU JOŠ: Blagojević, Remić, Ćosić, Vukas, Marić, Kočić.

Zaostalu utakmicu 18. kola, kadeti Radničkog i Zemuna, odigrali su danas na Bubnju, na stadionu FK Car Konstantin. Utakmica je odigrana po veoma hladnom vremenu,i po kiši koja se na momente pretvarala u pravi pljusak. Igrači oba tima tima kao da se uopšte nisu obazirali na teške uslove za igru i za to zaslužuju sve pohvale.

Prvu stopostotnu šansu da povedu, imali su kadeti Zemuna u 15. minutu, ali se napadači gostiju nisu dobro snašli pred golom Radničkog, a Radisavljević igrač sa brojem 9 u ekipi gostiju sa 2-3 metara je promašio prazan gol.

Smenjivali su se naizmenično napadi oba tima, a prvi su se radovali domaći igrači, i to u 26. minutu, kada je Aleksa Jovanović postigao gol. Nakon izvedenog udarca iz ugla, najviši u skoku je bio Jovanović, i golman Zemuna je morao da vadi loptu iz mreže. 1:0 za Radnički, što je ujednio bio i rezultat na poluvremenu.

U drugom poluvremenu, Zemunci su nastojali da izjednače rezultat, ali su i domaći igrači, brzim kontranapadima, ugrožavali protivničkog golmana. Nisu odustajali gosti od namere da izjednače, a to im je i uspelo u 80. minutu. Iz jedne velike gužve u šesnaestercu Radničkog, najspretniji je bio igrač gostiju Rajković i smestio loptu u desni donji ugao gola golmana Mitića.

Nisu se predavali igrači Radničkog već su odlučno krenuli ka golu protivnika i pokušaju osvajanja celog plena. Nakon samo 3 minuta od primljenog gola, tačnije u 83. minutu, situacija identična kao kod prvog postignutog gola. Ovoga puta umesto Alekse Jovanovića na pravom mestu se našao Srđan Marinković koji je nakon izvedenog kornera sa desne strane zakucao loptu u mrežu gola Zemuna. Bilo je to i konačnih 2:1 za kadete Radničkog.

Ovom pobedom, kadeti Radničkog su prepustili “fenjer” današnjem protivniku. Naredni meč kadeti Radničkog igraju takođe kao domaćini, predstojećeg vikenda, a ugostiće svoje vršnjake iz Novog Sada, ekipu OFK Hajduka.

Jagodina 0 : 1 Vojvodina
Napredak 0 : 5 Partizan
Radnički (N) 2 : 1 Zemun
Teleoptik 2 : 2 Rad
Brodarac 2 : 1 OFK Hajduk
OFK Beograd 4 : 0 Crvena zvezda
Novi Pazar 1 : 0 Real Niš
Spartak 0 : 1 Čukarički