Alasi bolji od Napretka, sledi FMP

U utakmici 9.kola Druge lige Srbije, Dunav iz Starih Banovaca ostvario je pobedu na svom parketu protiv ekipe Napredak Maksi Ko iz Aleksinca, rezultatom 77:62 (21:17, 15:19, 23:15, 18:11).

Još jednom su ljubitelji košarke ispunili tribine hale u Belegišu i tako napravili lep ambijent koji su upotpunili igrači obe ekipe, odigravši kvalitetnu utakmicu. Napredak je u goste Dunavu došao posle dve pobedei nesrećnog poraza od lidera na svom terenu. Predvođeni iskusnim stručnjakom Boškom Đokićem, uspeli su Aleksinčani da pariraju Alasima u prvih dvadest minuta. Posle početne prednosti domaćih, gosti su u drugoj deonici preokrenuli rezultat i u jednom momentu imali sedam poena prednosti (25:32) ali su do poluvremena Starobanovčani uspeli da se vrate u igru, pa se na odmor otišlo nerešenim rezultatom (36:36). U drugih dvadeset minuta igre, potpuno druga slika na terenu. Domaći su odmah na startu napravili seriju 8-0.

Dunav je zaigrao mnogo angažovanije u odbrani za koju gosti nisu imali rešenja, što govori podatak da su u drugom poluvremenu postigli samo 26 poena. Iz dobre odbrane, Dunav je kontra-napadima dolazio do lakih poena i na kraju zasluženo pobedio, rezultatom 77:62. Ovo je sedma pobeda Dunava koji sada zauzima treće mesto na tabeli dok je Napredak zabeležio šesti poraz. U redovima pobednika istakli su se Zorčić (10p, 10sk, 9bl) i Majstorović (21p, 5os), dok su kod poraženih najbolji bili Miladinović (17p, 3os) i Šikman (11p, 9sk). Statistiku sa utakmice možete pogledati na sajtu kluba.
Dunav će narednu utakmicu odigrati u Kupu, protiv FMP-a na svom terenu u sredu od 19h30, a nakon toga sledi gostovanje Beku u Beogradu.

Mladost 91 : 73 Pirot
Proleter 96 : 84 Srem
Plana 71 : 65 Beko
Dunav 77 : 62 Napredak
Niš 75 : 71 Sloboda
Zlatibor 97 : 87 Vojvodina
Zdravlje Leskovac 73 : 79 Dynamic BG