Peta pobeda Dunava

Košarkaši Dunava nastavili su niz nepobedivosti na domaćem terenu, savladavši novosadsku Vojvodinu rezultatom 78:71 (19:23, 23:12, 16:11, 20:25).

Utakmica je odigrana pred više od tri stotine gledalaca koji su imali priliku da vide uzbudljivu i brzu košarku. Ekipa Vojvodine, sastavljena od mladih igrača, fizički izuzetno spremnih, svih 40 minuta igrala je presing po celom terenu. Starobanovčani se nisu najbolje snašli na početku utakmice pa su gosti diktirali tempo u prvoj deonici, stvorivši prednost u sedmom minutu od devet poena razlike (10:19). U drugoj četvrtini, domaći su odigrali mnogo bolje u odbrani i sa nekoliko kontranapada u potpunosti preokrenuli rezultat u svoju korist. Na odmor se otišlo rezultatom 42:35.

Dunav je nastavio sa dobrom odbranom i u trećoj deonici a u napadu se oslanjao na svoje visoke igrače i igru pod košem, koristivši prednost u tom segmentu u odnosu na goste iz Novog Sada. Tri minuta pre kraja, pri rezultatu 76:61, što je bila i najveća prednost Dunava, činilo se da je utakmica u potpunosti odlučena. Međutim, ponovo su igrači Dunava stali u završnici, kao i na prethodne dve utakmice na domaćem terenu, što gosti znalački koriste i serijom lakih koševa smanjuju prednost na samo šest poena zaostatka.

Usledio je minut odmora domaće ekipe, posle koga su Alasi rutinski priveli kraju utakmicu u svoju korist. Najkorisniji u redovima Dunava bili su Zorčić (24p, 10sk, 8as), Miljković (14p, 6sk) i Vuković (12p, 10sk). Kod Vojvodine istakli su se Bjelica (18p, 3as), Prica (15p, 10sk) i Domović Bulut (11p, 4sk). Statistiku možete preuzeti ili pogledati na sajtu kluba. U narednom kolu, Dunav putuje u Užice u goste ekipi Slobode.

Srem 83 : 63 Pirot
Mladost 110 : 67 Beko
Proleter 86 : 87 Napredak
Plana 79 : 60 Sloboda
Dunav 78 : 71 Vojvodina
Niš 47 : 91 Dynamic BG
Zlatibor 86 : 87 Zdravlje Leskovac