Deus slomio otpor Mašinca

U uvodnom meču 7.kola I futsal lige Srbije, domaći -Deus Roloplast Mošić, u SC Pinki, je ubedljivo pobedio kragujevački Mašinac sa 7:3 (2:1). Rezultat nije adekvatan prikazanoj igri na terenu u Sremskoj Mitrovici...

Krnimo redom, trener domaćih Slobodan Santrač je izveo sledeći sastav: 1. Đokić Alen (kap.), 2. Popović Davor, 3. Živanović Aleksandar, 6. Tomić Dragan Gale, i 8. Lazić Vladimir. Kolega na suprotnoj klupi Gavrilović je izveo: 12. Đorović Luka – golman, 7. Cvetković Mališa, 8. Nikolić Dušan, 11. Pajić Milan i 15. Aksentijević Miloš.

Prisutni gledaoci nisu još zauzeli svoja mesta a na semaforu je pisalo 1:0, tek što je prošlo 19-20 sekundi meča. Gale Tomić je jakim udarcem u bliži ugao, iznanadio gostujućeg vratara -  Đorović Luku, i lopta se zakoprcala u mreži gostiju! Već u 6. minutu meča domaćin je poveo preko br. 10 Pavlović  Dejana posle brzog kontra napada. Tek tada se gosti polako bude, igra se otvoreno na obe strane ali sve u granicama fer pleja. Pri kraju prvog dela utakmice, 17.minut je bio gosti smanjuju na 2:1 preko br. 4 Milovanović Ivana. Idealnu šansu propustili „mašinci“ 5 sekundi pre kraja kada je odbrana Deus-a zaspala na tren a golman Đokić je nemo posmatrao let lopte koja se,srećom po njega, spustila samo na gornji deo prečke. Da je tada Mašinac poravnao rezultat, sigurno bi utakmica imala drugačiji tok u nastvaku...

Gostujući igrači  trenera Marka Gavrilovića ušli su u drugo poluvreme odlučni da stignu do preokreta i pozitivnog ishoda. Ali se tome suprastavio iskusan sastav domaćina. Reprezentativci Lazić, Živanović kao sve bolji Tomić , pa Popović Davor i Čizmar Boris, nedovoljno oporavljeni marko Novaković kreću žustrije na odgovor brze igre gostiju. Igrao se 25. minut i neshvatljiva greška odbrane Mašinca, koju koristi Davor Popović I loptu ubacuje u praznu mrežu -3:1.  Dva minuta kasnije Kragujevačne je u igru vratio Dušan Nikolić, ali to je bilo sve što su uspeli da učine jer do kraja susreta sledi prava katastrofa gostiju u plavoj opremi. U 30. minutu Vladimir Popović – Honda, povisio je na 4:2, a samo minut kasnije iskusni Lazić donosi novu radost brojnim navijačima u hali Pinki. Pajić Milan je u 38. minutu uspeo samo  da smanji na 5:3, a u poslednjih 60 sekundi Davor Popović i Sale Živanović donose ubedljiv trijumf jer su gosti igrali sa 5 igračem umesto golmanom. Na kraju previsok rezultat je došao kao posledica neiskustva i grešaka odbrane gostiju sa jedne, i iskustva i kvaliteta igračkog kadra kod domaćina, sa druge strane.

Sudijska trojka Tadija Stantić, Đuro Dubaić i Predrag Beljević vrlo dobar.

Gledalaca oko 250, a strecli su bili za kmf DEUS Ropoplast Mošić: br. 6 Tomić u 1.min, br. 10 Pavlović u 6.min, br. 2 Popović Davor u 25 i 40.min, br. 4 Popović Vladimir u 30.min, br. 8 Lazić u 31.min, i br. 3 Živanović u 40.min. Strelci za Mašinac: br.4 Milovanović u 17.min, br. 8 Nikolić u 27.min, i br. 11 Pajić u 38.min. Žuti kartoni: Deus – br.2 Popović Davor u 32.min, Mašinac – br. 15 Aksentijević Miloš u 7.min, i br. 11 Pajić Milan u 38.minut.

Sastavi timova:

DEUS ROPOLAST MOŠIĆ:  1. Đokić Alen (kap.), 2. Popović Davor, 3. Živanović Aleksandar, 4. Popović Vladimir, 5. Simić Nenad, 6. Tomić Dragan, 8. Lazić Vladimir, 9. Novaković Marko, 10. Pavlović Dejan, 11. Čizmar Boris, 12. Antonić Aleksa, i 14. Rakić Milan.

MAŠINAC Kragujevac:  12. Đorović Luka, 2. Vesović Željko, 3. Kovačević Srđan, 4. Milovanović Ivan (kap), 6. Isailović Nemanja, 7. Cvetković Mališa, 8. Nikolić Dušan, 9. Mijatović Željko, 11. Pajić Milan, 15. Aksentijević Miloš, 16. Nastorović Nestor, i 17. Amičić Nemanja.

Deus 7 : 3 Mašinac
Flash Bečej 6 : 5 Nova Pazova
Smederevo 6 : 2 Niš 92
Kopernikus 3 : 11 FON
Ekonomac 5 : 2 Novi Pazar
Kalča Memoris 6 : 1 Vranje