Fudbal: Sušičani nižu pobede

Retko se dešava da klub koji službenim rezultatom izgubi šest bodova dođe u situaciju da se bori za sam vrh tabele. To je u ovoj sezoni uspelo Sušici, koja je nedeljnom pobedom u susretu sa Šumadijom iz Čumića pretekla Jadran i došla na drugo mesto tabele Prve gradske lige Kragujevca.

Naime, na samom početku prvenstva zbog neizmirenih finansijskih obaveza iz prethodne sezone Sušica je kažnjena oduzimanjem tri boda, jer je igrala pod suspenzijpom. Posle prekida utakmice u Ilićevu sa Maršićem susret 11. kola registrovan je u korist protivnika. To je u jesenjoj sezoni Sušica nadoknadila i osvojila treće mesto. Sa dve pobede ova ekipa, iako je ostala bez trenera i sedmorice igrača, koji su napustili klub, uspela je da se izjednači u bodovima sa Jadranom i zahvaljujući boljoj gol-razlici zauzme drugo mesto, ali ima pet bodova manje od prvoplasiranog Partizana iz Cerovca.

Jasmin Mujezinović, postigao drugi gol za Sušicu (Foto: M. Jovičić)

Sušica je na startu, u gostima, pobedila Bagremar sa 3:1, a u 17. kolu Prve gradske lige Kragujevca i Šumadiju iz Čumića sa 3:0. Dva pogotka postigao je Đorđe Dugić, a u listu strelaca upisao se i Jasmin Mujezinović. U 22. minutu, posle akcije Darka Rmuša i Mujezinovića iz drugog plana natrčao je Dugić i sa 16 metara savladao golmana Šumadije Perovanovića.

Posle odmora, za četiri minuta Sušičani su postigli dva pogotka. U 51. minutu, posle kontranapada, kapiten Cvetković je dugom loptom pronašao Dugića, a akciju je završio Mujezinović, ubacivanjem lopte sa metar-dva u mrežu. U 55. minutu, Dugić je posle asistencije Mujezinovića iz prve šutirao i iznenadio golmana Šumadije i povećao prednost na 3:0. Očekivalo se da će Čumićani doživeti pravu katastrofu, ali je odbrana izdžala do kraja i susret je završen samo sa tri gola razlike.

- Iako smo zabeležili ubedljivu pobedu, Šumadija je pokazala da ima tim za bolji plasman na tabeli. U prvom poluvremenu Čumićani su pogodili i prečku i imali još jedan dobar udarac na naš gol, a neke šanse imali su i u drugom delu utakmice. Naš je cilj da se sportski borimo za svaki bod. Imamo dobru odbranu, koja je u regularnom toku igre do sada primila samo devet golova. U sledećm kolu gostujemo u Malim Pčelicama i sastajemo se sa Seljakom, koji se bori za opstanak, ali je uzeo bod Jadranu. Biće teško, ali mi u svaku utakmicu ulazimo sa ciljem da pobedimo – rekao nam je Nikola Đusić, trener Sušice, koji je ovu dužnost prihvatio umesto smenjenog Predraga Obradovića.

U ostalim susretima 17. kola Prve gradske lige Kragujevca postignuti su sledeći rezultati: Partizan (C) – Budućnost 2:1, Jadran – Seljak (MP) 2:2, Jedinstvo – Bagremar 3:1, Kolonija – Ćava 3:2, Korićani – Sloga (D) 1:0, Maršić – Vinogradi DB 5:2 i Srbija – Šumadinac KG 1:2.

U vođstvu je Partizan iz Cerovca sa 42 boda, a drugo i treće mesto dele Sušica i Jadran sa pet bodova manje.

U narednom kolu sastaju se: Šumadinac KG – Partizan, Budućnost – Jadran, Seljak (MP) – Sušica, Žumadija (Č) – Jedinstvo, Bagremar – Kolonija, Ćava – Korićani, Sloga (D) – Maršić i Vinogradi DB – Srbija.

U Drugoj gradskoj ligi najveće neprijatno iznenađenje svojim navijačima priredio je lider na tabeli – Hajduk, koji je na svom terenu pretrpeo prvi poraz u sezoni i to od ekipe Kutlova sa 3:0.

U ostalim susretima 17. kola postignuti su sledeći rezultati: Mladost Teferič – Šumadija 1934 (D) 1:2, Botunje – Seljak (C) 4:1, 21. oktobar – Zastava 1:1, Žeželj – borac (d) 2:1, Kremenac – Azbest 0:2 i Košutnjak – Sloga (L). Slobodna je bila Mladost iz Pajazitova.

SUŠICA – ŠUMADIJA (ČUMIĆ) 3:0 (1:0)

KRAGUJEVAC – Stadion: FK Sušica. Gledalaca: 150. Sudija: Darko D. Petrović. Pomoćnici: Marko Srećković, Marko Dimitrijević (svi iz Kragujevca). Strelci: Dugić u 22. i 55, Mujezinović u 51. minutu. Žuti kartoni: Rmuš (Sušica), Đorđević (Šumadija).

SUŠICA: J. Bulatović, Popović, Miloš R. Živanović, Cvetković, N. Bulatović, Mijailović, Dugić, Miloš Živanović, Rakić, Rmuš, Mujezinović.

ŠUMADIJA: Perovanović, Dimitrijević, Maksimović, Mirković, Vukićević, Racić, Ristić, Ćirković, S. Maksimović, D. Maksimović, Ćirković.

IGRAČ UTAKMICE: Đorđe Dugić (Sušica).

I pored poraza, Hajduk je zadržao prvo mesto sa 37 bodova, četiri više od Mladosti iz Pajazitova, a treći je Borac iz Drenovca sa 32 boda.

U 18. kolu sastaju se: Šumadija 1934 (D) – Kremenac, Košutnjak – Žeželj, Sloga (L) – Hajduk, Azbest – 21. oktobar, Borac (D) – Mladost (P), Kutlovo – Botunje i Zastava – Mladost Teferič. Slobodan je Seljak iz Cvetojevca.

Srbija 1 : 2 Šumadinac
Maršić 5 : 2 Vinogradi DB
Korićani 1 : 0 Sloga D
Kolonija 3 : 2 Ćava
Jedinstvo 3 : 1 OFK Bagremar
Jadran 2 : 2 Seljak
Partizan 2 : 1 Budućnost