SLV: Sloga (T) – Radnički (Š) 2:0

Fudbaleri Sloge su teško došli do popede protiv vrlo dobro ekipe Radničkog iz Šida. Od prvog minuta se videlo da će to biti jedna tvrda utakmica. U prvom poluvremenu igra se najviše odvijala na sredini terena uz povremenu blagu terensku inicijativu domaćina, ali bez izglednijih prilika za postizanje gola. Radnički je u prvom delu pripretio samo jednom i to u 13. minutu kada je Gospojević šutirao sa nekih 20-tak metara, ali je lopta prošla tik pored desne stative golmana Sloge Jeličića. Dok je domaćin tek na kraja prvog dela meča dva puta pokušao iz daljine da ugrozi gol gostiju. Prvo je u 45. minutu sa nekih 25 metara iz polu voleja šutira Tatić, ali je lopta otišla iznad same prečke gola Radničkog. Nepun minut nakon toga i Zamaklar je oprobao šut sa nekih 20-tak metara, ali je golman gostiju Medurić dobro intervenisao. Od prvog minuta drugog poluvremena trener domaće Sloge Miodrag Cvijić pravi dvostruku izmenu i sa klupe uvodi u igru Džogovića i Spajića. Međutim to barem u prvom delu drugog poluvremena ne donosi neko vidljivije poboljšanje u igri domaćina.

U drugom delu gosti imaju prvu priliku u 48. minutu kada iz slobodnog udarca sa nekih 30-tak metara dobro šutira Pjević, ali golman Jeličić dobro interveniše. Tek zadnjih 15-tak minuta utakmice fudbaleri Sloge kreću ofanzivnije ka golu Šiđana. U 84. minutu posle jedne od mnogobrojnih lopti ubačenih u šesnaesterac gostiju, u pokušaju da izbije loptu dalje od svog gola kapiten Radničkog Vukmir nespretno interveniše i umalo da savlada svog golmana. Medurić je krajnjim naporom izbacio loptu preko prečke u korner. U 87. minutu nakon jednog upućenog šuta iz daljine ka golu Šiđana, po proceni glavnog arbitra neko je od gostujućih igrača u svom šesnaestercu igrao rukom i sudija Perin je pokazao na belu tačku. Nakon dosuđenog penala fudbaleri Radničkog su protestovali i glavni sudija je pokazao žuti karton gostujućem igraču Branislavu Niniću. Njemu je to bio drugi žuti na ovom meču, što je značilo i automatski crveni karton. Siguran izvođač sa jedanaest metara za domaćina bio je Davor Vasiljević. Nakon vođstva domaćina i kada su svi na stadionu očekivali kraj utakmice, domaćin u sudijskoj nadoknadi dolazi do drugog gola. U 91. minutu posle jedne po zemlji ubačene lopte sa leve strane u šesnaesterac Radničkog, Vasiljević neometano prihvata loptu na nekih 13-14 metara od gola Šiđana, namešta se i idealno plasira loptu u pored golmana Medurića u mrežu za konačnih 2:0.

Dakle u poslednjoj utakmici ove jeseni pred svojom publikom domaćin se oprostio pobedom. Sa ova tri boda Temerinčani su se učvrstila na sredini tabele. Fudbalerima Sloge još preostaje u zadnjem kolu prvog dela prvenstva gostovanje na Slanoj Bari protiv trenutno lidera na tabeli Proletera iz Novog Sada. Dok fudbalerima Radničkog preostaje ove jeseni još da u Šidu ugoste fudbalere istoimenog kluba, ali iz Nove Pazove.

Temerin – Stadion Sloge Gledalaca: 100
Sudija: Vladimir Perin (Vršac) Pomoćni: Dejan Krnjajić (Pančevo) i Branislav Ćaćić (Irig) Delegat: Ratko Ristić (Ratkovo)
Strelci: 1:0 – Vasiljević u 87 (iz penala), 2:0 – Vasiljević u 90+1 minutu.
Žuti kartoni: Miljanović, Spajić (Sloga), Dukić, Vezirović, Ninić, Stojiljković (Radnički). Crveni karton: Ninić (Radnički) u 87 minutu.
Igrač utakmice: Davor Vasiljević

Sloga (T): Jeličić, Tatić, Dragoljević (46’ Džogović), Milović, Stanojev, Miljanović, Zamaklar, Tomić (76’ Tintor B.), Rosić (46’ Spajić), Ponjević, Vasiljević.

Radnički (Š): Medurić, Dukić, Vezirović, Čobanović, Vukmir, Ninić, Gospojević (52’ Pendo), Pjević, Jovanović, Purić, Stojiljković.

Sloven 1 : 1 Metalac AV
Big Bul 1 : 1 Mladost (BJ)
Bačka (BP) 1 : 3 Radnički (S)
Spartak (D) 1 : 1 Vršac
Palić 2 : 1 Senta