Ribnica ponovo bolja od Subotičana

RIBNICA – SPARTAK (SUBOTICA) 3: 1 (25: 22, 25: 19, 23: 25, 28: 26)

Hala sportova u Kraljevu. Gledalaca: 150. Sudije: Ivan Lazarević (Šabac)i Jovan Jovanović (Beograd).

RIBNICA: Marinković 10, Stojsavljević, Usiljanin 15, Okošanović, Bojović 13, Močić (libero), Radović 19, Bićanin 3, Veljović, Milavanović, Radević 17, Škundrić (libero). Trener: Boško Mačužić.

SPARTAK: Crnjanski 26, Jungić, Janačkov 8, Vidakov (libero), Elezović 1, Konkolj (libero), Marković, Mutapčija 8, Kecman 15, Pualić, Medić 1, Stefanović 6. Trener: Aleksandar Petrović.

Ribnica je ostvarila novu prvenstvenu pobedu, ali je protiv subotičkog Spartaka pokazala dva lica. Puleni Boška Mačužića su u prva dva seta igrali dosta dobro, tako reći u jednom ritmu, od odličnog servisa, preko kvalitetnog prijema i čvrstog bloka, do razornog napada u čemu je prednjačio korektor Branislav Radović. Spartak za takvu igru „musketara“ nije imao rešenja, a svi pokušaji trenera gostiju Petrovića bili su bezuspešni. Ipak, ulazak dizača Nemanje Stefanovića na poziciju srednjeg blokera predstavljao je veliko iznenađenje, ali je taj potez, kao i neočekivano opuštena i indoletna igra Kraljevčana u trećem setu, pokrenula goste. Spartak je u tom delu igre prvi put poveo na jednom tehničkom tajm autu, na drugom je bilo 15-16, ubrzo su „plavi golubovi“ posle serije grešaka, pre svih Radevića, stigli i do 19-23, pa 20-24. Ribnica je uspela da stigne do 23-24 i imala je kontru da ostane u setu i ipak dođe do maksimalne pobede, ali je Radović otpucao loptu u aut.

U četvrtom setu ništa nije nagoveštavalo dramu. Posle kritika sa tribina, od malobrojnih promrzlih navijača, kao i sa klupe od strane već vidno ljutog trenera Mačužića, Bićanin i drugovi su zaigrali kao sa početak utakmice. Prednost su „musketari“ uvećavali, na drugom tehničkom tajm autu bilo je 16-12, ubrzo i 20-14 što je bio signal za tajm aut gostiju. Od tog trenutka, na servise Stefanovića i kasnije Crnjanskog odbojkaši Spartaka ulaze u seriju poena i spašavaju dve meč lopte, ali je Ribnica zahvaljujući većem iskustvu i individualnom kvalitetu uspela petu set loptu da pretvori u konačnu pobedu. Mladen Bojović je izblokirao napad Subotičana za konačnih 28-26.

- Važno jeste što smo osvojili tri boda, ali igrom nisam zadovoljan. Ritam iz prva dva seta morao je da bude konstantan, mi smo u svakom periodu igre oscilirali, padali i dizali se, vraćali goste u igru i malo je nedostajalo da od gotovog napravimo veresiju. Moraćemo mnogo ozbiljnije da nastupimo u narednim utakmicama, jer ovako Ribnica ne sme da se kocka – naglasio je posle meča Boško Mačužić trener Ribnice.

Ribnica 3 : 1 Jedinstvo
Crvena Zvezda 3 : 2 Vojvodina NS seme
Spartak (S) 1 : 3 Partizan Vizura
Mladi radnik 0 : 3 Spartak (LJ)
Đerdap 3 : 0 Radnički