Tanasković potopio svoje

Nakon mečeva sedmog kola Druge lige Zapad jedini neporaženi je drugi tim Ekonomca. U sjajnom ambijentu pred rekordnim brojem gledalaca podmladak srpskog prvaka bio je bolji od Mašinca upisavši tako šestu pobedu u nizu (4:3).

Uzbudljivo je bilo od samog starta. Milan Pajić doveo je "mašince" u vođstvo u prvom minutu, ali slavlje domaćih trajalo je kratko pošto je Miloš Stojković već u narednoj akciji poravnao rezultat. Na sledeći gol nije se dugo čekalo s obzirom da Mališa Cvetković svom timu donosi novu prednost. Ipak, četiri minuta pre kraja prvog poluvremena Nikola Tanasković trese mrežu imenjaka Antića, pa se na odmor odlazi sa 2:2.

I pored nekoliko izglednih šansi sa obe strane rezultat sa poluvremena bio je aktivan sve do 35. minuta. Tada je svojim drugim pogotkom doskorašnji član Mašinca popularni Kličko obradovao navijače Ekonomca i doneo prevagu u kragujevačkom derbiju. Aleksandar Galamić samo je potvrdio trijumf u ovom susretu formalno gostujućeg tima, dok je Cvetković u poslednjem minutu ublažio poraz izabranika Aleksandra Đokića.

Iako je viđeno sedam golova treba napomenuti sjajne partije obojice golmana. Vladimira Milićevića u pobedničkom sastavu i Nikole Antića s druge strane. Što zbog odlične partije u Raškoj, a istovremeno i zbog odsutnog Vladimira Ranisavljevića kome je bio zabranjen nastup u lokalnom okršaju, mladi Antić zauzeo je mesto među stativama i potpuno opravdao ukazano poverenje trenera.

Narednog vikenda Mašinac će ponovo biti domaćin. U utakmici osmog kola u goste dolazi valjevski RB, sastav od koga su "mašinci" eliminisani u drugom kolu ovosezonskog nadmetanja u okviru Kupa FSRZS. Meč se igra u subotu od 16 časova i 30 minuta u sali Druge kragujevačke gimnazije.