PSLZ: Temić - UB 69:89

Košarkaši KK UB a sasvim zasluženo nose bodove iz Varvarina jer su večeras bili bolji u svim segmentima igre ali im nije trebala podrška sudije Vojkana Živkovića iz Čačka( za šta oni nisu apsolutno krivi) koji je serijom svojih čudnih odluka doveo utakmicu maltene pred prekid jer su besni gledaoci umali hteli da uđu na teren nezadovoljni odlukama ovog sudije.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i u 4 tom minutu vodili već sa 4:15 u tom trenutku najboljem igraču domaćih Saši Mihajloviću sudija Živković sudio je ličnu u napadu a odmah potom i tehničku grešku, čini se bez potrebe. Trener domaćih Vladimir Milošević uzeo je tajm aut ekipa se smirila,raspucali se Radmanovac i Topličanin sa po dve trojke i Varvarinci su na minut do kraja prvi put poveli 20:19, međutim danas fantastični Veselinović vraća goste i na prvi odmor se odlazi sa 20:23.
 Druga četvrtina odlučila je utakmicu gosti su je dobili sa 13:33 pre svega zahvaljujući sjajnom Veselinoviću koji je samo u drugoj četvrtini ubacio u koš Temnića 21 poen,i uz sjajnog pleja LJubasa bio nepremostiva prepreka za domaće.
Ipak u 19 minutu utakmice dogodio se prelomni momenat najboljem igraču domaćih Saši Mihajloviću sudija Vojkan Živković dosudio je još jednu ličnu grešku u napadu a posle burnog protesta istog Mihajlović je dobio isključujuću grešku pa su Varvarinci ostali bez najboljeg igrača što je izazvalo buru ptotesta publike zbog čega je meč prekinut na nekoliko minuta.
Da mogu mnogo bolje pokazali su Varvarincu u trećoj četvrtini koju su dobili sa 22 :17 doduše zbog povrede je u 25 minutu igru napustio najbolji igrač gostiju Veselinović koji je do tada ubacio 33 poena u koš domaćih. Igru do kraja utakmice kod gostiju do kraja vodili su sjajni plej LJubas,Danilović,Jakovljević i Jadranin a trener gostiju Vlafimir Urošević sjajno je pravovremenim rotacijama  priveo utakmicu kraju.

Hala Sportskog centra Temnić,gledalaca 150.Sudie Ćirović Miloš i Vojkan Živković(Čačak),delegat: Zoran Živković(Čačak)

Slobodna bacanja: Temnić ; 11- 6, KK UB : 21-12

TEMNIĆ;   Topličanin 9(2 tr.),Mišić 9(2 tr.),Radmanovac 13(4 tr.),Glišić 2,Simić-,Đokić 4,Jaćimović 12,Vukićević 8,Mihajlović 8,Gajić 2.

KK UB ; LJubas 17(2 tr.),Vujič-,Jadranin 13,Janković-,Veselinović 33 (3 tr,).Ivković-,Draksimović 2,Jagodić-,Jakovljević 11,Danilović 11,Smiljković 1-

Na slici trener gostiju Vladimir Urosevic po zavrsetku utakmice je istakao da su utakmice izmedju Varvarinaca u Ubljana uvek donosile veliko rivalstvo koje datira jos iz `Druge Srpske lige i da je tako bilo veceras istakavsi da Temnic u Ub individualno imaju slican tim ali da je veceras pobedila fizicki spremnija ekipa. Trener domacih Vladimir Milosevic Conga bio je slicnog misljenja . Veoma kratko je odgovorio: Nema igre bez treninga.

Predsenik KK Temnica Zeljko Damnjanovic (na slici) bio je besan na sudije i istakao da ce upravni odbor Temnica ovih dana odluciti da li ce nastaviti takmicenje jer kako kaze ovo nije prvi put da sudije dele nepravdu na ovaj nacin Varvarincima.

Igrac gostiju Veselinovic igrac utakmice do 25 minuta postigao 33 poena,samo u drugoj cetvrtini 21.

Sasa Mihajlovic dobio u 19 minutu iskljucenje.