Gredetin
0 0 pre 5 godina
1 komentara
Gosha77
Pred sam pocetak utakmice dilema nije postojala,samo jedno se znalo koliko će biti razlika u pobedi za domacina protiv 11 igrača gostiju bez izmena. I ako je Pobeda 1976 doša na megdan OFK Rutevcu 1908 samo sa 11 igrača ,to nije značilo I da se predala I poklonila bodove gostiju. To je već pokazala u šestom minutu kada su preko igrača sa brojm 8 (Stefan Petrović) probali da stignu do gola ali golman domacina Darko Randjelović je otklonio opasnost pred njegovim golom. U 10-om I 12-om minutu gost opet preti preko igrač sa brojem 4 (Nikola Miletic)...u prvom naletu sa gol linije izbacuje u korner igrač sa brojem 13 (Stefan Gojkovic) a drugom napadu preciznim sutem pogadja stativu. Uvidevsi da je vrag odneo salu,domacin krece ozbiljnije,jace,agresivnije a samim tim redjaju se sanse. 12 minut sut domaceg igrača broj 9 (Nemanja Lazarevic) I odbrana golmana gostiju sa brojem 1 (Nemanja Veljkovic). 20 minut,odlicna ubacivanje lopte sa leve strane preko igraca sa brojem 2 ( Milos Milosevic) sve do igraca sa brojem 8 (Vladan Todorovic) ali golman gostiju brani I izbacuje u korner. U istom minuta ubacivanje iz kornera direktno na glavi igraca sa brojem 13 (Stefan Gojkovic) koji pogaca u precku I sansa odlazi u nepovrat. 23 minut,centarsut igraca sa brojem 3 (Uros Milenkovic) sa desne strane pravo na igraca sa brojem 9 (Nemanja Lazarevic) koji glavom pogadja stativu. 27 minut,sut sa 25 metra igraca sa brojem 13 (Stefan Gojkovic) ali pravo u gostojuceg golmana. 28 minut,dodavanje sa desne strane preko igraca sa brojem 3 (Uros Milenkovic) do igraca sa brojem 10 (Nemanja Rajkovic),sut ali golman gostiju opet na visini zadatka. 32 minut odlicnim pasom sa desne strane koja dolazi do igraca sa brojem 10 (Nemanja Rajkovic),ulazi u sesnesterac ,sut ali golman gostiju Veljkovic odlicno brani . Silne sanse a go gostiju je I dalje netaknut,stice se utisak da mozda nekim fudbalskim nepisanim pravilom ovo obiti o glavi domacina. 35 minut odlicno presecena akcija domacina na gostojucoj polovini,brzo ubacena lopta po sredini,kontranapad,lopta dolazi do igraca sa brojem 8 (Stefan Petrovic) iz ekipe Pobede,sut sa 25 metra I odlicna odbrana igraca sa brojem 99 (Darko Randjelovic). I kada su svi mislili na terenu da ce golmani odraditi svoj zadatak I sacuvati svoje mreze u prvom poluvremenu,odlicnom akciju domacina u 40 minutu preko igraca sa brojem 10 koji je uputio sut,golman odbranio ali lopta je ostala u polju,na istu je naleteo igrac sa brojem 9 (Nemanja Lazarevic) I lako prosledio loptu u go za 1:0. Kao po dobrom napisanom scenariju za domacina vec u sledecoj akciji koja se desila u 42 minutu stize jos jedan pogodak. Lepa akcija sa desne strane igraca sa brojem 10 (Nemanja Rajkovic) koji ubacuje na ivici peterca na nju nalece igrac sa brojem 11 (Nikola Radojkovic) I preciznim sutem smesta loptu iza golmana Veljkovica,2:0. U drugom poluvremenu,prvih 10 minuta,obe ekipe igrale su pazljivo I odmereno,cekajuci gresku protivnika a za to vreme domacin je I napravio par izmena. Vec u 68 minutu izmene su urodile plodom.Kontranapad domacina preko igraca sa brojem 8 (Vladan Todorovic) koji dobacuje na ivici sesnesterca igracu sa brojem 16 (Ivan Zipalovic),sam pred golmanom I lak zadatak za povecanje vodjstva,3:0 za Rutevac. Gost uvidevsi da nema sta vise da izgubio krenuo je u pokusaju bar da stignu do pocasnog gola. 72 I 74 minutu dva odlicna centarsuta za igraca sa brojem 22 (Dejan Randjelovic) ali nijanse su falile da dodje do pogotka. 77 minut odlican kontranapad za gostujuceg igraca sa brojem 4 (Nikola Miletic),ulazi u sesnesterac,krece na sut ali druga cetvorka iz ekipe domacina Lazar Radojkovic zaustavlja akciju I rusi igraca,jedanaesterac. 78 Miletic izvodi jedanaesterac I nastavlja gde je I prekinut u prosloj akciji,sut po sredini I gost smanjuje na 3:1. U nastavku utakmice gost staje posle datog gola a domacin pokazuje da mu cilj nisu bila 3 gola. 83 minut odlicnim driblignom na desnoj strani igraca sa brojem 10 (Nemanja Rajkovic) dolazi u poziciji za sut sa nekih 25 metra,topovski sut,pravo pod precku golmana Veljkovica I 4:1. Verovatno su svi mislili da ce ovako biti zavrsena utakmica ali u 89 minutu iz kornera sa desne strane igrac sa brojem 10 (Nemanja Rajkovic),ubacuje loptu na oko jedanaest metara od gola,na istu nalece igrac domacina sa brojem 6 (Dusan Brzakovic),prelepim volejom smesta ispod precke loptu I postavlja konacan rezultata 5:1 Prelepa igra gostiju koji su dosli na megdan sa 11 igraca nisu mogli da uticu na bolji rezultat za njih,pak na drugoj strani,domacin je igrao kao vreme koje je se odvijalo nad stadionom,sunce pa kisa a onda I kisa golova za domacina. OFK RUTEVAC 1908: 99,Randjelovic Darko.,Milosevic,Milenkovic (70 Miljkovic),Radojkovic L.,Gojkovic(46 Mitrovic M.),Brzakovic,Blagojevic (60 Zipalovic),Todorovic,Lazaraevic(70 Randjelovic Dejan),Rajkovic,Radojkovic N.(46 Mitrovic D.). Pobeda 1976: Veljkovic,Kostov,Stankovic,Miletic,Petrovic A.,Dimitrijevic,Milosavljevic,Petrovic S.,Milovanovic,Zivadinovic I Veselinovic.